Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lehetne megakadályozni?

Hogyan lehetne megakadályozni?

Figyelt kérdés
A nyújtódeszka mindig a spejzban volt és nem lett baja, de most néztem és penészes a felülete itt is - ott is... Nem szeretnénk betegek lenni a penészspóráktól. Meg lehet még menteni vagy már "ágyő" neki és újat kellene venni? 🙃 Akkor meg már lehet inkább szilikont vennék. A mosogatószeres víz meg ecetes mosás használna egyébként? Vagy csak látszatra tüntetné el?

febr. 25. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyire biztosan beszívta a penészspórákat; a jó ég tudja, mennyire.

Én kidobnám a csudába és vennék szilikonost.

febr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is a szilikonosra szavazok. Könnyű, összehajtogatva kis helyen tárolható, könnyen tisztítható, higiénikus.
febr. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valószínű párás a kamra vagy pedig el szoktad mosni a fa nyújtódeszkát.Nem szabad mert így jársz vagy elhajlik.Spaklival szoktam takarítani csak.
febr. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát az ablak mindig nyitva, szóval lecsapódik a pára gondolom. Én nem szoktam elmosni, csak szárazon letörölni, de anyunak szokása. Meg nem igazán akar megválni tőle, egyelőre nem tudtam rábeszélni újra :"D A szilikonosnál ugye kevesebb az esély penészre?
febr. 26. 14:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha van asztalos ismerős, le kell gyalultatni a felső réteget. Jön a nyár, a tűző napra ki kell tenni pár órát süsse a nap mind a két oldalát.
márc. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!