Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Üdv! Tömegnöveléshez lehet...

Üdv! Tömegnöveléshez lehet sütni,főzni extra szűz olíva olajjal? Diátába is ajánlják olvastam és,hogy megakadályozza az elhízást. Pedig nagyon magas a kalóriatartalma. Ti használjátok és híztok tőle?

Figyelt kérdés
dec. 25. 10:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen olajjal süthetsz és főzhetsz.


Nem akadályozza meg az elhízást. Ha kalóriatöbbletben vagy, akkor hízni fogsz akkor is, ha napraforgó olajat használsz, és akkor is, ha olíva olajat.


Azért érdemes olíva olajat használni, mert egészségesebb zsírforrás, mint a napraforgó olaj. Ennyi.


Én is használok olíva olajat, de az a 2-3ml, amit a serpenyőbe teszek nem dobja meg a kalóriát annyira. Számold bele a kalóriakeretedbe és nem fogsz hízni.

dec. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A dietahoz semmi koze. Csak picit egeszsegesebb. De kis mennyisegben mind egeeszseges.

Jofajta zsirok is vannak az olivaban ezert jot tesz a kardiovaszkularis betegsegek kockazata ellen.

Igazabol barmihez lehet hasznalni. A lenyeg a kis mennyiseg. Es csomo minden jobban szivodik fel ha kis oliva vagy mas olaj is van mellette. Szoval a kaloriatartalma miatt is meg amugy is de a lenyeg hogy nem kell sok. Max egy teaskanal

dec. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Pukimaci88 válasza:
Az a baj, hogy az emberi szervezet semmilyen növényi zsiradékot sem dolgoz fel normálisan, ha jól tudom.
jan. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!