Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Húslevesbe passzol a kaliforni...

Húslevesbe passzol a kaliforniai paprika?

Figyelt kérdés
Nincs itthon TV paprika, azt szoktam beletenni. A kaliforniai édesebb, ezért nem tudom jó lenne-e. Van piros, sárga és zöld. Próbálta már valaki?
márc. 31. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Én inkább nem tennék (húslevesbe egyébként sem teszek paprikát, szerintem nem illik bele), vagy ha feltétlen akarsz, akkor kb negyedét, mint a TV paprikából
márc. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
rendben, köszi a választ:)
márc. 31. 11:28
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Inkább ne ez egésznek paprika íze lesz annyira intenzív.
márc. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

1. Húslevesbe szoktak tenni paprikát és paradicsomot is. Nem sokat, de jót tesz neki. Ahogyan a hagyma is (egészben), meg egy kevés burgonya is.


Szerintem inkább hagyd ki. A paprikát nem szokták megenni a levesből, ellentétben a sárga- meg fehérrépával. Ha keveset teszel bele, minek? Ha meg sokat, dominálni fog.

márc. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%
4-es: felénk hagymát, fokhagymát tesznek, paprikát, paradicsomot, krumplit soha
márc. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
5. Jó és? Nem írtam, hogy kötelező!
márc. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
mi mindig rakunk tv paprikát én szeretem megenni, csakúgy mint a hagymát, zellert is elfogyasztom a levessel:) csak a kaliforniai paprikát sose probáltam bele mert édes.
márc. 31. 12:23
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Pont most jártam így, simán beletettem, fel se merült, hogy nem, viszont kb. feleakkora darabot, mint a sárgából. Kifejezetten finom lett a leves (nyilván nem a paprika miatt).
márc. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

Én az édessége miatt nem mernék rakni bele.


Bár ha azt nézzük, hogy a sós ételbe pici cukrot, az édesbe meg pici sót ajánlanak az ízek kihangsúlyozása érdekében, lehet még jó is lenne kifejezetten.

márc. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!