Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kb. másfél kiló nyers, kockázo...

Kb. másfél kiló nyers, kockázott padlizsán van lefagyasztva. milyen kaját lehet belőle csinálni így? lecsót nem szeretjük, semmit amibe paradicsom meg tévépaprika van belefőzve. sütni kihívás, krémet már nem csinálhatok belőle.

Figyelt kérdés

#padlizsán #fagyasztott #kockázott #utáljuk a lecsót
máj. 24. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Grillzöldség. Tegyél mellé hagymát, cukkínit, gombát, rá grill fűszerkeverék kevés olaj és mehet a sütőbe. Nagyon finom.
máj. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Bocsi, most látom, hogy sütni kihívás, akkor serpenyőben is készítheted :)
máj. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Muszaka.
máj. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Indiai padlizsánpörkölt
máj. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%
Ha elég kicsik a kockák (vagy aprítóval könnyen darabolható) csinálhatsz belőle fasírtot esetleg, azt a tűzhelyen is ki tudod sütni. Fűszeres tejföllel vagy joghurt alapú szósszal tálald. csinálhatod csak a padlizsánból, de adhatsz hozzá bármit, ha hisztis családtag is van, a húsba is belekeverheted, bár akkor egységnyi adagban jóval kevesebb fogy belőle (azt nem írtad, hogy egyszerre kell-e kiolvasztni vagy kisebb adagokban van eltéve).
máj. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

a kihívást sütésben úgy értettem h krémnek már nem süthetem meg.

légkeveréses sütőnk van.

máj. 25. 18:46
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

Ez esetben bátran ajánlom a kedvenc receptem:

A kockázott padlizsánhoz adok kockázott cukkinit és répát és ezekből a szokott módon paradicsomos tésztaszószt főzök (olyan lesz mint a bolognai csak hús helyett zöldséggel). Pluszban főzök egy besamelt. Lasagna lapokkal lerakom, mint a húsos verziót. Sok sajttal szeretem, a tetejére, de akár a rétegek közé is mehet.

Eddig mindenki szerette, akinek feltálaltam. Kicsit macerás, de egyszer kell nekiállni, ha túl nagy az adag, akár a szósz, akár a kész lasagna fagyasztható.

máj. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!