Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzünk baba mellett, ami...

Kissné Nikolett kérdése:

Mit főzzünk baba mellett, ami gyors és egyszerű?

Figyelt kérdés
6 hónapos kislányommal vagyok itthon és sajnos nehéz összeegyeztetni a főzést, és mivel konyhatündér sem vagyok, ezért szeretnélek kérni titeket, hogy gyors és egyszerű recepteket osszatok meg velem, amit lányom mellett is eltudok készíteni! Előre is köszönöm a segítségeteket!!!
2010. nov. 3. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

spagetti,mákos tészta,túrós tészta,

itt sok recept van [link]

2010. nov. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
pizzát ! :)) van egy nagyon jó tészta receptem, épp azt csinálom. aztán pakolsz rá amiket szerettek, és beteszed a sütőbe.
2010. nov. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

a tészta receptje :

40 dkg liszt

1 dl tejben+1 teáskanál cukorban felfuttatott 1 csomag élesztő

4 kanál olaj

1 teáskanál só

2010. nov. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Virslis rizottó,Bolognai spagetti, Milánói makaróni, Fetasajtos penne, Karfiolos csavart tészta, Ravioli, (nagyon egyszerű) Kiflis virsli, (nagyon egyszerű ez is) Sajtos rakott spagetti, tojásos padlizsános penne, és ami kifejezetten baba-mama recept: párolt csirkemell zöldségekkel, tejszínes-zöldséges csirkeragu, spenótos gnocci, mézes csirkemell, sárgarépa bundában sült karaj karfiollal, sajttal és paradicsommal töltött sertés.

Anno ezeket egy oldalon olvastam én is, linkelni már nem tudok neked, mert nem tudom honnan szedtem le, de külön gépen megvan, ha érdekel valamilyen recept írj és megírom neked.

2010. nov. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Uh tök jó recepteket írtál!:)Ha le tudnád nekem írni a virslis rizottó,ravioli,karfiolos csavart tészta,kiflis virsli recepteket nagyon megköszönném!:)
2010. nov. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Karfiolos csavart tészta


Hozzávalók: 1 kis fej karfiol, 10 dkg bacon, 2 db csirkemell, 1 fokhagyma, chili, 40 dkg csavart tészta, (ha száraz, 1 ek. főzővíz ), bazsalikomlevél, 10 dkg juhsajt.

Elkészítése: Robotgéppel összeőröljük a karfiolt. Serpenyőben megpirítjuk a bacont. A zsiradékon megpirítjuk a csirkemellcsíkokat, fokhagymát reszelünk rá. A visszamaradt zsiradékon megpirítjuk a darált karfiolt, hozzáadjuk a chilit, csirkét, főtt tésztát, ha száraz, 1 ek. főzővizet, bazsalikomlevelet és a juhsajtot.

Chilit ki is hagyhatod. :)


Ravioli


Hozzávalók: 1 cs. gombás tortellini, olaj, vaj, hagyma, fokhagyma, só, tejszín, bors, sajt.

Elkészítése: Serpenyőben melegítünk olajat és vajat, majd a reszelt hagymát, fokhagymát tesszük hozzá. Sózzuk borsozzuk, felöntjük tejszínnel. A tortelliniket fogkeményre főzzük, majd hozzátesszük a mártáshoz és sajtot reszelünk rá.

Kiflis virsli


Hozzávalók: 8 kifli, 8 virsli, 2 dl tej, 5 dkg reszelt sajt, só, bors.

Elkészítése: A kiflik végét levágjuk, belsejüket kiszedjük. Sózott, borsozott tejbe mártjuk, és betöltjük a virslivel. Tepsibe helyezzük, megszórjuk reszelt sajttal, és 10 perc alatt 200°C fokon megsütjük.

Rizottó virslivel


Hozzávalók: 15 dkg szalonna, 15 dkg gomba, 2 pár virsli, 1 paradicsom, 10 dkg sajt, petrezselyemzöld, só, bors, 20 dkg rizs.

A rizst kifőzzük. Kockázott, füstölt szalonnát üvegesre pirítunk és kockára vágott gombát hozzátéve együtt megpirítjuk. Majd karikára vágott virsli, kockára vágott paradicsom kerül bele és ezzel is kissé tovább pirítjuk. Megsózzuk, borsozzuk, megszórjuk vagdalt petrezselyemzölddel és reszelt sajttal és rizzsel jól összekeverve, tetejét megszórjuk még a maradék reszelt sajttal. (Paradicsommártást tálalhatunk hozzá)

2010. nov. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Köszi szépen!:)
2010. nov. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szívesen! :)
2010. nov. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

szia


én 2 babával vagyok itthon....

úgyhogy tudom milyen nehéz én ezeket szoktam ha egyedül vagyok a bébikkel:


paprikás krumpli, túrós tészta, lecsó, krumplis tészta, spagetti, sült hús, gombapörkölt, pörkölt tésztával, tejbegríz, hamis túrógombóc, krumpli leves, cukorborsó főzelék, krumpli főzelék, ilyesmi..


remélem segítettem


üdv

2010. nov. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A méhütöbe tarts fagyasztott zöldségeket ezzekből gyors fözzelék rá fasirtott mikor van időd egy nagy adag darálthúsból készits félkész pogikat és fagyaszd le mikor kell pár perc alatt kisül.

Kis csirke combot, szárnyat paniroz be vagy kész fűszerkeverékkel pácolj be és ezzeket is fagyaszd le, mikor kell csak betolod a sütöbe 1 fél órára, a mikroba 20 perc alatt csinálhatsz mellé rizst nem kell állni fellete.

2010. nov. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!