Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » SOS-most sütök- ha a felolvasz...

SOS-most sütök- ha a felolvasztott csokit összekeverem a tejszínhabbal, abból jó töltelék lesz a tortába?

Figyelt kérdés

díszíthetek vele? nem fog összeesni reggelig? porból készítem a tejszínhabot és teszek bele egy habfixálót, ez így jó lesz?

köszönöm :)


2010. nov. 5. 22:58
 1/10 bumbi02 ***** válasza:
82%

szerintem tölteléknek tul puha lesz, én helyedbe csinálnék inkább egy vajas alapu csokikrémet


A puha vajat és a cukrot habosra keverem, hozzáadom a kakaót, tovább keverem. Hűtőbe teszem. Amíg hűl, a tejet, a tojássárgát és a cukor másik felét jól összekeverem, hozzáadom a lisztet, és csomómentesre keverem. Ezt a keveréket sűrű krémmé főzöm, majd kihűtöm. Mikor kihűlt, hozzáadom a vajkrémhez, és a tortába töltöm


hozzávalók

2dl tej

4 ek cukor

2 ek kakaópor

1 tojássárgája

2 ek liszt

20dkg vaj

2010. nov. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha melegen kevered bele a csokit a tejszínhabba, akkor össze fog esni valamennyire. Ahhoz hogy újra jó állaga legyen, legalább 1-2 órát a hűtőben kell tartani (amíg a csoki teljesen kihűl és kicsit megszilárdul).

Ha viszont megvárod, hogy kihűljön a csoki, akkor nem tudod szépen elkeverni a habbal.

Ördögi kör :-)

Én az elsőt választanám (én úgy szoktam), de abból nehezen lesz reggelre torta :-) hacsak nem maradsz fent ezért még órákat.

2010. nov. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Próbáld ki a hulala tejszínt, kemény mint a kő, ha felvered és tartja is magát
2010. nov. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Utolsó: hol veszed a tejszínt? Sosem hallottam még olyanról.
2010. nov. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
holnap reggelre kész kell lennie, és nincs itthon vaj :S
2010. nov. 5. 23:26
 6/10 A kérdező kommentje:
amúgy köszönöm a válaszokat :)
2010. nov. 5. 23:36
 7/10 anonim ***** válasza:
A tecsó éjjel-nappali.
2010. nov. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én is a hulalára voksolok,a vajas csokikrémtől én rosszabbat még életemben nem ettem,persze izlséek és pofonok..
2010. nov. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült?
2010. nov. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
végül nem mertem összekeverni a csokit a "tejszínhabbal" már ha azt a porból készült izét annak lehet nevezni :S most készítettem ilyet először és utoljára. legközelebb csak tejszínből készítem a habot.
2010. nov. 6. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!