Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » SOS olyan ételek összeválogatn...

SOS olyan ételek összeválogatni, ami nem tartalmazza ezeket az alapanyagokat? Őrölt pirospaprika, fokhagyma, búzaliszt, bab. és még jó pár, de nem férne ide.

Figyelt kérdés
A lényeg hogy laktózérzékeny vagyok,de úgy tűnik hogy még valami más is lesz,és most minden héten kisérletezünk a dokival,mindig van valami amit el kell hagynom,hogy kiderítsük mire vagyok még allergiás.Sajnos pokoli szélgörcsökkel küzdök(már szinte minden kajától),többször vitt el a mentő ezzel,és egyátalán nem ehetek olyanokat,amik esetleg egy kicsit is felpuffasztanak.Most itthon volt bolognai,sült kacsa,leves....de már nem tudom mit főzzek.
2010. nov. 13. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Ahelyett hogy a kedves doktorbácsi elküldene a belgyógyászatra, vagy gasztroenterológiai vérvizsgálatra,de inkább az utóbbi, ahol vért vennének, és elküldenék például debrecenbe allergia vizsgálatra. Nekem így tettek és egyből kijött a lisztérzékenység. Kérd meg tegye meg, mert így elkísérletezhetel évekig is.
2010. nov. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Miért kell egy ilyen dologgal kísérletezni? Remélem nem gasztroentorológus volt a doktor, mert akkor szerintem keress másikat. Az ételallergiánál van egy olyan dolog, hogy késleltetett reakció, Ami azt jelenti, hogy csak napokkal később is lehet klinikai reakciód az adott ételre. Miért nem volt vérvétel? Ja és egy candida teszt se árt, mert van, amikor az okozza a legtöbb problémát.

Az ételekre visszatérve, ha olyan ételt akarsz csinálni, amiből kihagyható az adott fűszer, hagyd ki nyugodtan. Én például évek óta hagyma nélkül főzök. A barátnőm nem tesz paradicsomot a pörköltbe, úgy csinálja. Egyébként pont a tegnap volt egy cikk, hogy a legtöbb allergén gyümölcs és zöldség főzve nem ártalmas. Nekem a lányom azonnal felömlik, ha friss barackot, vagy paradicsomot eszik, de ha ezt ételbe, vagy kompótban eszi, akkor nincs gond.

A búzalisztet, úgy lehet kikerülni, hogy gluténmentes tésztát használsz helyette. Ha a búzalisztet kerülöd, akkor minden más kalászost (rozs, árpa, tönköly).

2010. nov. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló!A lisztérzékenységi tesztet,már tavaly megcsináltuk(vérvételből),nyilván nem fogok pestről,Debrecenbe utazni egy vérvizsgálat miatt!Számtalan vérvizsgálaton,székletmintán vagyok már túl.Azt is elárulom,hogy túl vagyok a tükrözéseken is,és még crohn vizsgálaot is csináltak.IBS-t és laktózérzékenységet állapítottak meg,de még mindig puffadok,minden ételtől.Második válaszoló:és te hogy csinálsz egy pörköltet hagyma és pirospaprika nélkül?Érdekes íz lehet.
2010. nov. 13. 15:25
 4/9 anonim ***** válasza:
Az nem segítene, ha mégis elhagynád a lisztféléket és egy ideig gluténmentesre váltanál? Olvastam egy tanulmányt, hogy negatív lett minden teszt, ami erre irányul, de mégis jobban lettek a betegek, mikor kivonták a lisztet az étrendjükből. Továbbá majdnem minden élelmiszerben van tejszármazék, ami evidens, hogy laktózt is tartalmaz. A szóját is ki kéne vonni, mert lehet, hogy az is rátesz egy lapáttal.
2010. nov. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egy hónapig kivontam az étrendből a lisztet,de semmi változás:-(.Igen most a szóját,búzalisztet,fokhagymát,pirospaprikát,tojást kell kihagynom egy hétre.De szójás termékeket nem hiszem hogy fogyasztok....nem is tudom miben van.
2010. nov. 13. 20:32
 6/9 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok. Sajnos igen furcsa ízek jönnek elő egy ilyen allergia esetén. A pörköltöt például úgy csinálom, hogy a húst csak átpirítom olajon, hogy átsüljön, majd felfűszerezem, még egy kicsit sütöm, aztán sűrített paradicsommal is átpirítom egy másodpercre, majd felöntöm vízzel és akkor még további ízesítést kap, amire szüksége van (pirosarany, só, stb.).

A mi kis országunkban sajnos nem igazán mutatják fel, hogy miben mi van. Például a csomagolt sonkákon se tüntetik fel, de tejjel tartósítják az élelmiszert. Vagy például a fagyasztott termékeket liszttel vonják be, hogy tartósabb legyen. Szója pedig szinte mindenben van. Nem mindig így szerepel, hogy szója, van amikor nátrium-glutamát a neve. Egy legújabb irány szerint, olyan nem létezik, hogy egy ember ennyi mindenre allergiás, hanem a candida okozza a problémát. Persze azt is csak diétával lehet kezelni, de...


Átnéztem a gyerek étellistáját, így néhány tipp: Abárolt savanyú káposzta sült hússal, tepsis-húsos krumpli, tepsis burgonya, fasírt, krumplis lángos.

2010. nov. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Huuu,köszi a szója másik nevét,nem is tudtam!Hmmmm...krumplis lángos:-).Holnap brassóit csinálok,fokhagyma nélkül.
2010. nov. 13. 23:01
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyébként a candidát,azt székletből vizsgálják?Mert én már vittem 1hétig minden reggel a honvéd kórházba,és minden negatív lett,bár nem tudom mit néztek.Csak nem hagyták már ki a candidát?.
2010. nov. 13. 23:03
 9/9 anonim válasza:

Biztos, hogy tejcukor érzékeny vagy??? Nem "csak" valamiért érzékeny, sérülékeny a bélflórád, és az a problémák fő forrása? Nekem is van IBS-em, nálam is volt aki azt mondta (orvos), hogy laktózérzékeny vagyok, de egy másik ezt sikeresen megcáfolta. Nekem nagyon sokat segít a természetes, nyers (nem hőkezelt!!!) tejből készített házi aludtej fogyasztása! Ezenkívűl ajánlom a különböző probiotikus készítményeket, bár tapasztalatom szerint ezek nem tudnak annyit, mint az igazi házitejből készült aludtej. A bolti probiotukumos tejkészítmények (kaukázusi kefír, stb.) nekem nem nagyon váltak be...

További tippem: hagyj el minden olyan ételt, melyeknek baktériumölő hatása van (fokhagyma, kakukkfű (mint fűszer), propolisz, stb.) ugyanis ezek nem nagyon válogatnak, és a hasznos bélbaktériumokat (bélflóra) is kiírtják. Nálam még a fűszerpaprika és a bors is problémát okoz. Ezek elhagyásával viszont tünetmentes vagyok! Persze a házi aludtejet rendszeresen fogyasztom!


Remélem tudtam segíteni, de javaslom, hogy az általam írtakat az orvosoddal is konzultáld meg, mert hangsúlyozom, hogy én a személyes tapasztalataimat írtam le!

2011. jan. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!