Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Füstölt lazacból mit készítsek...

Füstölt lazacból mit készítsek? Jó receptetek van?

Figyelt kérdés
2010. dec. 8. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi vajkrémmel vékonyan megkent szendvicsekre (lehetőleg valami extra cipó vagy kenyér legyen) szoktuk rakni, szép salátalevéllel, esetleg kaporszáracskával. De lehet belőle egy jó kis majonézes salátát csinálni, természetesen zömében más alapanyagokkal, hiszen elég domináns íze van a füstölt lazacnak, azaz nem kell túl sok belőle.
2010. dec. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 elika válasza:
Ne cifrázd túl, mert a füstölt lazac önmagában is extra dolog, és különösen finom az íze! Mi pirítósra szoktuk tenni, és citromot csepegtetünk rá, esetleg mézes mustárral fokozhatod még a kulináris élvezetet :-)
2010. dec. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

még nem csináltam meg, de a mindmegettén olvastam: kenyérre való krémet lehet belőle készíteni a következőképpen:

a lazacot turmixolni, tetszés szerint mascarpone-val összekeverni, snidlinget vágni bele. egyéni ízlésed szerint még ízesítheted, állítólag nagyon finom és egyszerű elkészíteni.

2010. dec. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A chilei szeretőm csak egy kaját tud csinálni, mégpedig olyat, hogy sok zöldséget, répát is , hagymát is a tepsi aljára rak, a lazacot jól megcitromozza és egyszerűen megsüti. Először fólia alatt, majd egy picit anélkül. Sok citrom kell hozzá utána.

Én pedig olyat ettem,egy étteremben, hogy füstölt lazac,gratinírozott spenóttal és tejszínes gnocchival.

A lazac meg volt sütve egy kis citrommal, fokhagymával, és a tetejére egy hirtelen megpárolt sóval és fokhagymával ízesített spenót volt rárakva. Hozzá pedig egy egyzserű tejszínes szószos gnocchi volt.

2010. dec. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!