Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy kezdő gofri sütőnek...

Egy kezdő gofri sütőnek adnátok tanácsot? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Most veszek gofri sütőt és még életemben nem használtam. Honnan lehet tudni hogy mennyi tésztát lehet betenni a sütőbe? Meddig kell sütni? Merőkanállal szeditek bele az anyagot? Egy adag tésztából mennyi jön ki darabra? Honnan lehet tudni hogy milyen a jó sűrűség? Hogyan tisztítható? Használat előtt érdemes meleg vízzel áttörölni a belsejét? Sütés előtt bevajazzátok hogy ne ragadjon le? Minden sütés előtt kell?
2010. dec. 12. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az andikonyháján találsz egy nagyon jó receptet, ugyanez van a mindmegettén ( [link] ), de ne tegyél bele egy egész csomag sütőport, csak olyan háromnegyedet.

Igen, első haszn előtt áttörölni, aztán kikenni - én margarinnal, és mivel a recept is ír margarint, én nem kentem mindegyik előtt, csak a legelején.

Fontos, hogy elég forró legyen a sütőlapja, piros és zöld fények jelzik, hogy mikor érte el a hőfokot.

Én egy palacsintáskanálnyi (van egy kisméretű merőkanalam, ezzel mérem a palacsintát is, azt hiszem mártásos kanál vagy mi a szösz) mennyiséget teszek bele, ez a sütőpor hatására meg fog növekedni, így ha többet teszel bele, kifolyik.

Nekem a virágalakú gofrisütő van meg, ebből a mennyiségből 12 nagy virág lesz (amit szét tudok szedni kis szivecskékre, amik a virág szirmai).

A múltkor több sütőport tettem bele és nem tudom, miért, de egyáltalán nem lett jó - finom sem lett, mert nagyon légiessé vált, meg bele is ragadt valamiért, előtte pedig mindig sikerült, szóval a recept tuti, hogy jó.

Elvileg 4 percig kell sütni - na ez nálam van, hogy 6, de én a 4 perces félignyers állapotában nagyon szeretem, ezt magadnak kell kitapasztalni, hogy neked hogy ízlik.

A tészta elég sűrű, szóval amikor beleteszed a sütőbe, a merőkanál hátával kell elsimogatnod (nem fém!), hogy egyenletesen eloszoljon.

Asszem minden kérdésedre válaszoltam.

Kellemes sütögetést és jó étvágyat a gofrihoz!

2010. dec. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. dec. 13. 14:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Na hogy sikerült az első gofrid? Gondolom azóta már megvetted és megsütöttél pár adagot. Bevált a recept?
2010. dec. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon jól sikerült és nagyon finom is lett pláne hogy elsőre! Nagyon köszönöm még egyszer! Boldog Új Évet Neked és Családodnak!
2010. dec. 27. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!