Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Különleges receptet tudtok...

Különleges receptet tudtok karácsonyra?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk a férjemmel. Nem szeretnék hagyományos hal, töltött káposzta, bejgli féle kajákat, mert a karácsony másnappal kezdődő rokonlátogatás folyamán ezekből hatalmas mennyiséget kell magunkhoz venni.


Van valamilyen jó ötletetek?


2010. dec. 14. 09:36
 1/8 anonim ***** válasza:

kacsa, mandulában sült csirkemell, aszalt szilvával töltött pulyka,


[link]

2010. dec. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csinálhatnál borlevest,és valami mártásos(tejszínes barackmártás) csirkét vagy pulykát.
2010. dec. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nálunk sosem ezek szoktak az ünnepi asztalon lenni. az egyik nagymamám falujából származó "speciális" menü a következő:


"előétel" - SÓS túrós lepény fokhagymával

"főétel" - vajjal (természetesen hús nélkül) készített bableves

"desszert" - mákos guba


nagyon egyszerű,és én nem is ennék mást szentestén, ilyenkor nincs is "igényem" a puccos, divatos kajákra!(bár, húst nem is szoktam soha enni, úgyhogy fel sem tűnik,h nincs :)))


Bolodog KArácsonyt!:)))

2010. dec. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket.

Sajnos a kacsát a férjem kilőtte (bármi csak ne kacsa felkiáltással). A mandulában sült csirkemell nem hangzik rosszul, de a belinkelt oldalon nem találom.


A receptes oldalakat azért nem annyira szeretem, mert sokszor belefutottam már hangzatos nevű receptbe, amit mindenki dicsért, de olyat én is tudok csinálni, ha megnézem mi van a hűtőben és összerakom őket egy ételbe.

Inkább kipróbált dolgok érdekelnének.


Utolsónak: Lehet, hogy neked erre nincs igényed, de nekem van. Ha már ez egy ünnep, akkor ünnepi ételt szeretnék az asztalon. Nem azt, amit hétköznap is megcsinálok. Te csak edd a húsmentes bablevest, én "rendes" ételre vágyom.

2010. dec. 14. 14:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Na én találtam egy szuper receptet, elég különleges, bár még nem próbáltam, de én ezt csinálom meg szentestére:

[link]


habár kacsamáj.:)

ezen kívül még szeretnék valami különlegeset, de még nem találtam meg az igazit. szívesen csinálnék narancsos kacsát, vagy valamilyen szósszal, mondjuk áfonya, de nem merek nekiállni, mert hátha nem sikerül jól...:S

2010. dec. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ez jól hangzik, csak hát kacsa...

Én szívesen megenném.


Tavaly egyébként gesztenyés töltött husit csináltam. Nagyon finom volt. Előtte meg parmezános borjút. Nyami...

Előtte kacsa volt (kigolyózva:)

2010. dec. 14. 14:44
 7/8 anonim ***** válasza:
2010. dec. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kriszti83 ***** válasza:
Az én kedvencem: camambert sajttal töltött rántott csirkemell, áfonya mártással, burgonyapürével.
2010. dec. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!