Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy kis karácsonyi ötlet? Ki...

Egy kis karácsonyi ötlet? Ki milyen finomságokat süt-főz karácsonyra?

Figyelt kérdés
Mert nem egyszerű baba mellett, ezért vagyok kiváncsi, egyszerű finom ötletekre, ami hamar kész van, és finom:)
2010. dec. 17. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Nálunk ez lesz:

- zöldséges csirkekrémleves

- hawaii szelet barna rizzsel salátával

- pozsonyi kifli

- kisebb gyermeknek születésnapjára meggyes gesztenyetorta

Mindent én fogok elkészíteni, a gyerekek itthon lesznek, mer betegek voltak, nem mehetnek közösségbe. A süteményeket előző nap megsütöm, csak a többi marad 24-re. Ma vásárolom meg a hozzávalókat.

2010. dec. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Töltött káposzta, csütörtök este megtöltöm ha elalszik a gyerek, kirakom estére a teraszra ( nem fér be a nagyfazék a hűtőbe)másnap csak oda rakom főni. Megfőzöm a francia saláta alapot, azt is kirakom a teraszra:) megsütöm a dobos tortát.

Pénteken odateszem a töltött káposztát főni, bekavarom a francia salátát, rántott halat sütök míg délután alszik a gyerek, rántott húst fasirtot, és a sütőben sütök hozzá héjas fűszeres burgonyát.

2010. dec. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Nálunk Halászlé.

Zöldségekkel grillezett csirke+ petrezselymes töltelék

Krumpligolyóval, kicsinek pürével

Kókuszgolyó, kókuszkocka, sajtos-leveles, mézeskalács, bejgli


sütni szerdán kezdek és remélem Szentestére mindennel kész leszek :-)

Te kérdező, mit gondoltál ki?

2010. dec. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Csütörtökön svéd mézes aprósütit csinálok, mert az másnap lesz igazán finom, arról nem beszélve, hogy sok nap után is puha. Pénteken pedig gesztenyés bejglit. Valamint 4 féle golyót, raffello-t, narancsos trüffelt, étcsokis-narancsos golyót és a 4.-nek már nem emlékszem a nevére, de az is valami csokis. :) Na ezeket a golyókat még nem tudom, mikor csinálom. Jó lenne, ha csütörtökön beleférne az időmbe, mert akkor pénteken csak bejglit kell csinálnom.

Azért könnyebb lesz, mint tavaly, mert akkor még csak 3 hónapos volt a fiam, most meg 15 és nagyon jól elfoglalja magát, ha nekem dolgom van.

2010. dec. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nálunk tárkonyos pulykaragu leves, rántott halfilé,rizzsel, majonézes krumplisalátával, csokis piskóta vanília fagylattal és tejszínnel lesz a vacsora. Ebédre húsleves és töltött csirkecomb lesz, krumplipürével, almakompóttal. Az ebédre valót szerintem már előző nap elkészítem, a vacsorával péntek délelőtt bajlódok. 24 hetes terhes vagyok, van egy 29 és egy 15 hónapos gyerekem.
2010. dec. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Szia! Én sütni ezeket sütöm, mert egyszerű és nem kell tollászkodnom vele, tavaly is ezeket csináltam akkor 9 hónapos volt a lányom, most 21 hónapos: albert kekszes süti és kókusz kockát csinálok, esetleg még egy kis zserbót.

Ételből teszek fel húslevest mert azt csak összedobom és nem kell hozzá nyúlni, rántok ki halfilét és apának teszek be a sütőbe pulyka combot, előtte nap bepácolom, ez sem bonyolult.

2010. dec. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szia! Nekem még nincs kialakult menüm. Annyi biztos, hogy már takarítok, mert én kedd-szerdán meg kell süssek-főzzek-előkészítsek mindent, ugyanis 23-án jönnek ebédre a fiam keresztszülei messziről. ÉS mivel egy ideig most nem látjuk őket, egyben ideadják a mikulást, a karácsonyi, a névnapi és szülinapi ajándékot. Szóval bőséges ebéddel akarom őket megvendégelni. A fát is már 23-ra reggelre meghozza a Jézuska, hogy legyen mi alá rakni ezt a tömérdek ajándékot. Amit nekik adok ebédre, azt ebédeljük majd mi is 24-én, majd 25-én du. jönnek anyámék, nekik hidegtálat készítek, ill. 26-án ebédre jönnek anyósomék.

Ami biztos, hogy egy rakat aprósütit szeretnék készíteni, ezt akár már hétfőn is megsüthetem, lesz egy torta is. Sütök majd grillcsirkét és/vagy pulykaszárnyat római tálban, karikás sült krumplival, és szeretnék almával sült disznócombot is készíteni. Lesz majd piros káposzta is. Valami ilyesmire gondoltam. Plussz egy csomó előételnek való: fasírt, rántott husi, húsos palacsinta, körözöttel vagy fetakrémmel töltött gépsonka, ilyesmi.

Mindent el tudok készíteni, mert a férjem vigyáz majd a fiúra.

2010. dec. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ja, és valszeg húsgombócleves lesz és/vagy zöldségleves. A húslevest már meguntam. Esetleg babgulyás.
2010. dec. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi ötleteket

Sajnos a párom külföldön dolgozik, és csak 23 este jön haza, szóval nem lesz egyszerű menet egyedül egy két éves ördögfiókával itthon,a kajacsinálás

Ezért is kérdeztem, ti hogy oldjátok meg, és milyen finomságokat csináltok!

Várom, ha még valakinek van terve, valami finomságra :)

2010. dec. 17. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!