Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit fözzek közösen a baratnömm...

PT-Daniel kérdése:

Mit fözzek közösen a baratnömmel? Tudtok ajanlani nem tul bonyolult, egeszseges receptet?

Figyelt kérdés

Szeretnek közösen fözni az uj baratnömmel. Nincs tul nagy tapasztalatom e teren, de azert nem idegen hely a konyha.

Szeretem az egeszseges, nem füszeres, hagyma- es foghagymentes eteleket. Preferalom a csirkehust, de nem idegenkedek a vadhustol sem (ha talalok szepet).

Fontos nekem a talalas es kinezet is, tehat ne olyan legyen, ami tartalmazza a "rakott" vagy "töltött" szavakat ;)


Köszönöm a tippeket


2011. febr. 11. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Gombás szelet
2011. febr. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

sziiaa. szerintem a tejszínes almás sajtos csirkemell nagyon finom, és könnyű is. leírom azért hátha megtetszik.

csirkemellet felszeleteled, megsózod, kicsi bors, megforgatod lisztben és akár vajban, vagy olajban gyorsan átsütöd. belerakod egy tepsibe egymás mellé. az almát felkarikázod, aztis megsütöd az olajban vagy vajban kicsit hogy puha legyen, aztán rárakod a csirkemellekre. erre öntesz főzőtejszínt, ami sűrű, ne 10%os legyen hanem több, kicsit berakod a sütőbe (ami elő van melegítve), hogy megsüljön a tejszín valamennyire, aztán kiveszed, és rászórsz mozzarella sajtot (én jó sokat szoktam rátenni), és vissza a sütőbe amíg a sajt kicsit megpirul, vagy ahogy szereted. ezt kockára fel lehet szeletelni, és úgy tálalni, szerintem baromi jól néz ki. ja ha az almát nem szereted így, akkor azt ki is lehet hagyni. és ehhez rizs vagy sültkrumpli (én azt szoktam) való.

2011. febr. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Romantikus együttfőzéshez a legjobb az olasz konyha. Ebből is a házi (spenótos\sajtos) töltött tortelíni bazsalikomos paradicsomszósszal.

Közben egy üveg vörösbor is felbontandó! :)


http://www.youtube.com/watch?v=UfF9MoQ0ebQ

2011. febr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Fóliában sült lazac házi készítésű pestoval és zöldbabbal;
2011. febr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
13.51, még jó hogy nem szerepelhet a töltött szó.
2011. febr. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket! Föleg az almas csirkemell nyerte el tetszesemet!

A tortellini is nagyszerü ötlet, amit ki szeretnek majd probalni, csak kicsit macerasnak tünik (a "töltött"-tilalommal kapcsolatban a paradicsom, paprikara es tarsaira gondoltam csupan).

2011. febr. 11. 14:26
 7/8 anonim ***** válasza:
41%

14:09


A kérdező azért írta, hogy nem akar töltött dolgokat csinálni, mert nem esztétikusak! De a kivételek erősítik a szabályt, mert a tortellinit (bár töltött dolog) lehet szépen tálalni!

2011. febr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%
Ha együtt fogtok főzni, akkor a macerás ételek elkészítése alatt jókat lehet beszélgetni. Nem csak kavirgáljátok az ételt a tűzhely fölött, vagy csak berakjátok a sütőbe, majd nézitek a TV-t...
2011. febr. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!