Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok nekem könnyen elkészít...

Írnátok nekem könnyen elkészíthető süteményeket?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok. Szeretnék valamit sütni anyának. Gyorsan elkészíthető, könnyű, átlagos hozzávalókat igénylő sütiket szeretnék. Nem muszáj sütőben készülnie, lehet hűtős is.

Még egy kérés: olyat írjatok ami 1-2 órán belül elkészíthető.

nagyon köszönöm!

13/L


2011. márc. 16. 11:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha van kéznél robotgép és muffinforma, akkor bármilyen muffin. Összekutyulod a tésztát, a lukakba teszel papírt, beleöntöd, 20 perc alatt megsül.
2011. márc. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi!

És csoki nélkül csak a sima muffin is finom?

(nincs itthon csoki :)

2011. márc. 16. 11:27
 3/14 A kérdező kommentje:

[link]

ez jó? Nem kell kettéválasztani a tojást? Egyben kell?

(bocsi nem vagyok otthon sütikben :D)

2011. márc. 16. 11:31
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon finom a sima muffin is.

Van egy jó kis receptem, pofon egyszerű, leírom, hátha van otthon minden hozzá.

1 kis pohár kefir vagy tejföl vagy joghurt (lehet natur és gyümölcsös is. Innentől kezdve a kefires / joghurtos / tejfölös pohár a mérce!

Szóval a három közül valamelyiket egy tálba öntöd. Hozzáöntesz 1 pohár kristálycukrot, 2 egész tojást, kicsit elkevered. 2 pohár lisztbe belekavarsz fél csomag sütőport, majd ezt is hozzáadod a masszához. A végén pedig lassan beleöntesz fél pohár olajat. Jól elkevered, és sütheted is. Ha nincs muffinpapír, akkor a formát jól vajazd és lisztezd ki. Kb. 25 perc alatt megsül 180 fokon.

Ha van otthon kókuszreszelék, akkor 2 pohár liszt helyett csak másfél pohár lisztet és fél pohár kókuszt tegyél. Nagyon finom!

2011. márc. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nagyon jó az a recept s, amit belinkeltél, megyek és én is kipróbálom. Nem kell kettéválasztani a tojást, egyben kell belekeverni. Jó sütögetést!
2011. márc. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Sajtos rúdnak jó recept?

Amit én ismerek abba kell túró, ami nincs :)

2011. márc. 16. 11:43
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajtos rúd:

* 50 dkg liszt

* 25 dkg margarin

* 20 dkg reszelt sajt

* 1 kis poharas tejföl

* 2 teáskanál só

* A tetejére:

* 1 tojássárgája

* reszelt sajt


Elkészítés:


A lisztet, margarint, reszelt sajtot, tejfölt, sót összegyúrom, kinyújtom, majd derelyemetszővel vagy késsel rudakat vágok. A tetejét megkenem a tojássárgájával, megszórom reszelt sajttal, majd forró sütőben megsütöm. 180-200 fokon kb. 20-25 percig. Mivel nem élesztős, nincs vele sok macera, csak összegyúrod, és kész. Ebből elég sok lesz, fél adaggal is próbálkozhatsz. A margarin hideg legyen, ne olvaszd meg. Könnyebb összedolgozni a liszttel, ha nagylyukú reszelőn lereszeled. A mikróba is berakhatod, de csak épp annyira, hogy picit megpuhuljon, ne olvadjon, meg. Én reszelni szoktam.

Majd írd meg, hogy sikerültek a sütik.

2011. márc. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm!

Muffint sütöttem és sajtos rudat. Nagyon finomak lettek. Anya is örült neki! Köszi, hogy segítettetek!

2011. márc. 16. 15:25
 9/14 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy! :)
2011. márc. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Finom is lett, bár a muffin nem dagadt meg annyira, inkább szélesedett :D De azért finom volt. :)
2011. márc. 16. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!