Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok nekem heti menüt?...

Írnátok nekem heti menüt? Nagy segítség lenne és gondolom hogy nem csak nekem! Ötleteljünk!

Figyelt kérdés

Próbálok összeállítani egy heti kaját,hogy a bevásárlás is egyszerűbb és költség kímélőbb legyen!

Van egy pici babám és nagy háztartásom még terhes is vagyok,úgyhogy vmi praktikus,egyszerű,nem drága megoldás érdekelne!:)


2011. máj. 15. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én hétvégére vásárolok úgy, hogy eldöntöm, vasárnap mi lesz az ebéd, a húsfélét (ha nincs a fagyiban) ahhoz vásárolom, és a hétközbeni kajákat úgy válogatom össze, hogy a vasárnapi maradékot hogyan, mihez tudom még felhasználni.

A fennmaradó napokra lehet egyszerűbben elkészíthetőket is: paprikás-krumpli, krumplis tarhonya, rántott csirkemáj, sült krumpli tükörtojással stb.


Ha csirke:

- far, hát, nyak, szárny:

leves borsóval (karfiollal)

rizseshús

- comb, mellehúsa:

rántva petrezselymes krumplival (esetleg rizi-bizivel) + sali

bőre alá tölteléket, tepsiben krumplival együtt sütve

- együtt az egész csirke:

pörköltnek nokedlivel

A maradék nokedliből (úgy csináld, hogy maradjon) hétközben tojásos nokedli.


Marhahús:

megfőzöd sok zöldséggel levesnek borsóval, tésztával. Másnap, (harmadnap) a maradékból vadasmártás, a husival + tésztával.

vagy: pörköltnek és a maradékból hétközben lehet gulyásleves + palacsinta


Sertés darálthús:

raguleves

fasírozott (gombócban, vagy stefáninak = tojással töltött egybesütve)

rakott káposzta

töltött káposzta,

töltött paprika


Sertés comb:

egybe-sütve

szeletben sütve

rántani. Ezekhez mehet valami főzelék.

Egyébként rántani legjobban a pulykamellet szeretem.


Továbbiak: tojásos leves, zöldbab leves, borsó leves, frankfurti leves, esetleg szárazbab leves füstölt hússal vagy füstölt kolbásszal, zöldséges tészta-leves,

Tészták: krumplis tészta, túrós tészta, sajtos tészta, vagy valamilyen (mexikói stb.) mártással

De valamilyen erősebb leves után lehet pl. túróslepény stb.

2011. máj. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

hétfő-babgulyás, lencseleves vagy sárgaborsóleves füstölt hússal, kolbásszal(még nem tudom melyik lesz) utána gofri, palacsinta, mákosguba vagy valamilyen tészta étel (diós/mákos/túrós/grízes)

kedd-zöldségleves, főtt krumpli, tojás, spenótfőzelék

szerda: húsleves, spagetti-paradicsomos-husos-sajtos

csüt: kelkáposztafőzelék, szilvás, túrósgombóc cukros fahéjjal

péntek: zöldborsóleves, párolt rizs répával és borsóval, párolt hal vagy hús savanyú

szombat: paradicsomleves, rakott spárga, pudingos-babapiskótás desszert

vasárnap_ májgombócleves, tepsis csirke, vajas krumpli spárgaöntettel, savanyúság, epres-túrós torta

2011. máj. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Levesek: tarhonyaleves, lebbencsleves, gyümölcsleves, gombaleves, tejszínes levesek: borsó, brokkoli


Főétel: tésztafélék (túrós/grízes/mákos/diós/milánói/carbonara), sült húsok, rántott dolgok (karfiol/sajt/brokkoli/gomba/hús/cukkini/padlizsán/stb)


rakott karfiol/krumpli/zöldbab/padlizsán

2011. máj. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 melcsiboszi ***** válasza:
51%

Hétfő: Vasárnapi maradék: Sült csirkecomb, petrezselymes krumpli, párolt spárga


Kedd: Vasárnapi maradék leves, Szilvás gombóc


Szerda: zacskós leves, szilvás gombóc


Csütörtök: Csirkemájas rizottó


Péntek: csirkemájas rizottó


Szombat: Tejberizs

2011. máj. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 melcsiboszi ***** válasza:

Én minden hétvégén kitalálom előre a kövi heti menüt, és az alapján írom a bevásárlólistát a férjemnek. Hidd el, érdemes rászánni azt a félórát! Nekem is van amúgy pici babám, 8 hetes. :)

Ajánlom még a [link] weboldalt!

2011. máj. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

hétfő-kedd: tésztaleves, krumplifőzelél sült kolbásszal

szerda-csütörtök: paradicsomleves, lekváros vagy túrós derelye

péntek-szombat: tojásleves,chilisbab

vasárnap: almaleves, gyros pitában (házilag)


Remélem tudtam segíteni, nálunk 1 éves a baba, a kicsi még pocakban (25. hét) és közben vizsgázom, ezért csak 2 napra főzök :)

2011. máj. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!