Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy kis segitseg kene, vendege...

Egy kis segitseg kene, vendegeim lesznek ma este, es nem tudom mit fozzek?

Figyelt kérdés
Valami egyszeru etel kene,mar unjuk a sult csirket,meg a krumplit,mit keszitsek ami finom,es nem telik sok idobe,mert kb 1,masfel oram van az elkeszitesehez.Elore is koszonom a valaszokat.
2011. okt. 14. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbálhatnál valami finom spagettit,az gyors,és általában nem is túl drága. Pl. ez nagyon finom: [link]


Vagy esetleg fasírtgolyók burgonyapürével,vagy ha van rá időd majonézes burgonyával?

2011. okt. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Baconba tekert csirkemáj :) Isteni finom.

Én nem szeretem a májat, de ez a kombináció mustárral nagyon kellemes.

Pofon egyszerű:

2-3ek. mustárt elkeversz 1 ek. olajjal, szórsz bele borsot

ezzel megkened a bacon csíkokat

beletekered a csirke/pulyka májat

fogpisztkával áttűzted

20 perc sütés, 1x2x megforgatni, és kész is:)

Pirítóssal vagy valami salival tálalható.


Ha nem diétáznak, még palacsinta is szóba jöhet.

Vagy lapcsánka, tejföllel és sajttal a tetején.

2011. okt. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Csinálj valami egytálételt,az magától megfő

pörkölt, paprikás, töltött paprika, vadas, pincegulyás...

2011. okt. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ha van most időd, megsütheted a húst, pl akármilyen szeletet serpenyőben, fokhagymásan.lapocka, tajra ,oldalas.

este főzöl krumplit héjában, majd egy zsírozott tepsi aljára terítesz egy sort. erre jön a már a megsütott husi (oldalas csont nélkül, szeletelve), erre egy sor karikázott hagyma, majd megint krumpli.

egy nagy pohár tejfölt (só, bors) elkeversz 3-4 tojással és 5 deka reszelt sajttal. azt rácsorgatod a rakottasra, hogy mindenhol érje.

betolod a sütőbe, és ha már pirulni kezd, a tetejét is megszórod reszelt sajttal. füstölttel még finomabb.

ha a sajt is pirul , akkor kész.

salátákkal, savanyúsággal, céklával nagyon finom.

kockákra vágva lehet tálalni.

2011. okt. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehetőleg ne csirkét süss,főleg ne a mellét.

Egy jó disznó vagy marhapörkölt nokedlival,salátával mindenkinek jó.

2011. okt. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

- ha én lennék a vendég, nekem nem lenne jó a disznó/marha pörkölt. Én nem szeretem ezeket a "túl húsos" húsokat. Maradok a csirkénél. De nem ragaszkodom a húshoz, húsnélküli étel is jöhet.

2011. okt. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

penne tejszínes-csirkés raguval, kb fél óráig tart megcsinálni és melegítve is ugyanolyan jó

desszertnek lehet valamilyen pohárkrém, az mutatós, egyszerű és gyors

2011. okt. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pohárkrém???az mi???

ilyen puding pohárban tálalva??

2011. okt. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

tejszínes-gombás csirkemell, vagy combfilé rizzsel vagy kifőtt tésztával.

egy tepsis megoldás is szóba jöhet.

egy közepes hagymát dinsztelsz, amire rádobod a csíkokra vágott csirkehúst. p kicsit megpirítod, majd fedő alatt puhára párolod.ha puha, akkor egy marék szeletelt gomba (el is hagyható)illetve egy csomag 450 gr-os mexikói zöldségkeveréket öntesz rá. ezt is megpárolod együtt a hússal. közben kifőzöl egy csomag tésztát (bármilyen fazonút)leszűröd. egy nagy tálban összekevered a zöldséges-húsos raguval, ráöntesz egy nagy pohár tejfölt, ízlés szerint bors, esetleg majoranna mehet rá.

zsiradékkal kikent jénaiba teríted és megszórod reszelt sajttal. a sajt pirosra süléséig sütöd.nagyon finom, és egyszerű.

2011. okt. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Wauu mennyi jo otlet,koszonom szepen :oD
2011. okt. 14. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!