Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen tököt szoktak kirántani...

Milyen tököt szoktak kirántani? Ilyenkor lehet kapni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 18. 13:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Patiszon vagy más néven csillagtököt. Én még most nem láttam a piacon, boltokban, de igazán nem is figyeltem, hogy van-e már.
2011. máj. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mindent, ami a tökféleségek családjába tartozik: pattiszon, csillagtök, fehértök. Ez utóbbit meghámozom, kibelezem, hosszában elvágom 4 felé, majd mindegyiket keresztben 3-4 felé (attól függ, mekkora), majd kicsit sózom és panírozom.
2011. máj. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

13,24 vagyok:

Bocs, patisszon = csillagtök, padlizsán, fehértök.

2011. máj. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én a cukkinit is szoktam rántani. És igen már van, épp hétvégén ettünk rántott tököt. Piacon vettem.
2011. máj. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ha esetleg találok tököt, akkor hogy kell elkészíteni. Nem a panírozásra gondolok, az menni fog.

Hogyan kell például a patiszont meghámozni, felszeletelni?

Bocsánat.......nagyon kezdő vagyok.

Köszönöm

2011. máj. 18. 13:28
 6/12 anonim ***** válasza:
Megmosom, ráteszem a húsvágó deszkára, és nagykéssel igyekszem egyforma széles szeletekre vágni. Amikor odaérsz a csumájához, azon kézzel nehezen tudom a kést átnyomni (ekkor segít a kloffoló a kés átsegítéséhez). Amikor ezzel megvagyok, kiskéssel a szeleteket meghámozom, a közepéből én a magokat kikanyarítom, de ezt sokan nem teszik. Utána sózod, és panírozod.
2011. máj. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

És milyen vastagságúra kell szeletelni? Patiszonból kb. hány darabot kell vásárolni 3 főnek?

:-) köszönöm.

2011. máj. 18. 13:35
 8/12 anonim ***** válasza:
Kb. másfél cm vastagra "igyekszem" szelni. 3 felnőtt részére 2 db. kisebb (kb. kétökölnyi nagyságút), de ha a 3 főből 1 még kisgyermek, akkor szerintem elég az 1 db is, különösen, ha valamivel nagyobb a tök, mint a kétöklöd együtt.
2011. máj. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Az attól függ,hogy mennyire nagyétkűen.

Patiszont hámozás és magozás után kb 1-1,5 cm-esre vágod, só, bors, vegeta, és hagyod állni. Ha kiengedte a levét, utána panírozod.

Ha főételnek szánod, akkor 2 tök (körettel) eléggé kiadós lesz.


Amúgy még a fiatal főznivaló tököt is, a cukkinit és a padlizsánt is szokták rántani.


Üdv!

2011. máj. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen kedvesen válaszoltatok a "töketlenségemre"
2011. máj. 18. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!