Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyszerű sütik? Szeretnék...

Egyszerű sütik? Szeretnék sütni de nincs ötletem

Figyelt kérdés

szeretnék összedobni gyorsan valamilyen sütit, ami elég egyszerű. van ötletetek??

köszi


2011. máj. 24. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

muffin vagy bögrés tepsiben. majdnem egyformán kell. ennél egyszerűbbek nincsenek.

vagy a kakaós lepény.

-25 dkg liszt,25 deka cukor,2,5 dl tej, 1 tojás, 10 deka vaj/margarin,egy sütőpor, 4 dkg sötét kakópor.

menete: tojás, vaj cukor kikeverni, hozzá felváltva a sütőporos liszt a tejjel, végül a kakaó.

sütőpapíros tepsibe önteni és tűpróbáig sütni.

lehet rá meggyet vagy sütésálló lekvárkockákat is szórni, úgy még finomabb.

2011. máj. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tejes pite?

[link]

2011. máj. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

En tegnap ezt csinaltam:

felolvasztottam egy tabla csokit, kicsi tejet/tejszint/kokusztejet kevertem hozza, vanilia aromat, vajat es egy leheletnyi sot, majd mikor minden jol megolvadt es kremes lett akkor egy hatalmas adag kokuszreszeleket ontottam bele, osszekevertem, par kicsi talkat (nagyon picike) kivajaztam, osszetordeltem haztartasi kekszet durvabb darabokra, azt szortam alulra, majd ra egy reteg csoki massza (a kokusztol mar nem folyekony), ra kokuszreszelek, majd megint haztartasi keksz stb... a tetejere nem tettem kekszet, csak kokuszreszeleket.

Nem lesz belole sok, nekem ket adagnyi jott ki 2 reteg csokival, de egy eleg volt desszertnek mert tomeny. Nyilvan ha tobb csokibol csinalod, akkor tobb lesz a vegeredmeny is:)

2011. máj. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Végül muffint csináltam. Nagyon finom lett.
2011. máj. 24. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!