Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tortába szeretnék csokikrémet...

Tortába szeretnék csokikrémet tenni. Írnátok recepteket?

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Én inkább kakaókrémet szoktam csinálni, ha az is jó, itt a receptem 400 g-os tortalaphoz:

- 50 dkg margarin;

- kb 20 dkg kakaópor /cukrozott, fogd a nyuszira típus/

amennyiben nem elég édes, akkor porcukor ízlés szerint.

Ha "bevadulok", akkor teszek bele 30-40 dkg kókuszreszeléket.

2011. máj. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én mindig ezt a krémet alkalmazom tortába, mert nem szeretem a vajas krémeket.

5 dl habtejszínbe tördelj bele 3 tábla étcsokit (én 100g-os Szerencsit használok), ezt lassú tűzön, állandóan kevergetve forrald össze. A kapott krémet, ami még folyós kicsit teljesen hűtsd ki. Ha hideg, egy csomag habfixáló hozzáadásával verd addig, amíg ki nem világosodik a színe és hab állagú nem lesz. Ez a mennyiség egy 28 cm-es torta töltésére és bevonására bőven elég. Ha több tejszínt és kevesebb csokit használsz, akkor több habfixálót tegyél bele.

2011. máj. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1, mascarpone+felvert tejszínhab+kakaó por

2, 3 dl tejből csokipudingot főzök, majd megvárom, míg teljesen kihül (tehetsz bele még melegen csokoládét, mert elolvad) 20 dkg margarint jól kikeverek kb 10 dkg cukorral, majd a kihült pudingot ebbe keverem bele. Könnyű, jól kenhető, habzsákkal formázható krémet kapok.

2011. máj. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ui: ja, s mind a kettőbe lehet tenni csokidarabokat, vagy az utóbbiba pár csepp rumot extraként :)..esetleg kókuszreszeléket
2011. máj. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ezt szoktam készíteni, nagyon-nagyon finom:

[link]


A lisztet púpos evőkanállal kell mérni, hogy kellően sűrű legyen a krém, és én csak 15 dkg cukrot teszek bele, nekünk így is elég édes. Tényleg isteni, és egy kis rumaromával megbolondítva még jobb! Tortába mehet a dupla adag.

2011. máj. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!