Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit tehetnék a palacsinta...

Mit tehetnék a palacsinta rétegek közé? (sütőben sütés)

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy megtöltök palacsintákat (túró, mogyikrém, lekvár, kakaó) ezeket feltekerem szokásos módon és rétegezem egy jénaiba. A tetejére tojásfehérje habot gondoltam tenni, de mit tegyek a rétegek közé, hogy egy kicsit olyan "leveses" legyen?
2011. jún. 19. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezeknek a nagy része megolvad sütés közben, a kakaó is, szóval szerintem jó így. A rakott palacsinta is ilyesmi, (dió töltelékkel, reszelt csokival) tojásf.habbal rásütve.


Annyi, hogy ott rétegezve van a palacsinta, és forrón, rögtön, ahogy sütöd. Így olyan forró, hogy el tud olvadni a kakaó, meg a lekvár stb.

Tekerve nem tudom, mennyire melegszik át, és ha már rajta van a fehérje hab, az nagyon jó hőszigetelő, ezt kalkuláld bele!

De amúgy meg ha jó levesest akarsz, akkor öntsd ki a hézagokat vanília öntettel, az minden ilyenhez illik. :)

2011. jún. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a vanília öntet jó ötlet. Hogy kell csinálni?
2011. jún. 19. 11:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Mifelénk a rakott palacsintát nem szokták feltekerni, hanem csak kiterítve egymás tetejére rakni, és a tölteléket közéjük. (Majd a végén lehet úgy szelni, mint a tortát)

Arra azért vigyázz, hogy a töltelékek ízben hogyan passzolnak egymáshoz. Pl ha egyik sorba túró, a következőbe jó a vanília-puding, megint túró, ismét puding. Vagy: a mogyikrém, lekvár, kakaó is jó párosításnak tűnik.

A tetejére valamelyik krémes tölteléket használj fedőrétegnek. (Ez egy variáció, biztosan kapsz még több ötletet is)

2011. jún. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
csúsztatott palacsintát csinálj.
2011. jún. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Túróval tölteni, feltekerve egymás mellé a jénaiba, tetejére tejföl, és úgy átsütni.
2011. jún. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!