Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írtok valami különleges,...

Írtok valami különleges, könnyű, finom tortareceptet?

Figyelt kérdés

Barátomnak szülinapjára (15.) nem tudom mit vegyek neki... így azt gondoltam hogy anyával sütök neki tortát.. de fogalmam nincs miylet.. jó lenne ha valami különleges lenne, jól nézne ki és persze finom lenne.. karamelles féleség.. (meg könnyen elkészítjető, de ez mellékes szempont..)

Ilyesmi szempontokra gondoltam. Írnátok nekem valami jó receptet? Előre is köszi!


2011. jún. 19. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sütés nélküli karamelltorta:


Hozzávalók 18 cm-s tortaformához: 15 dkg keksz (zabos, teljes kiörlésűt használtam), 10 dkg vaj, 50 dkg ricotta, 6 evőkaál cukor


1. Mozsárban összetöröm a kekszet

2. 7-8 dkg vajat megolvasztok, elkeverem a kekszmorzsával, ezt a "tésztát" belelapogatom a kapcsos tortaformába, hűtőbe teszem míg a krém elkészül

3. A cukorból sötét karamellt készítek, még melegítem, mikor hozzáadom a maradék vajat és a ricotta felét. Alaposan elkeverem a karamellt a ricottával, lezárom alatta a gázt, majd a maradék ricottát is hozzádaom. Botmixerrel keverem el, hogy tökéletesen homogén legyen.

4. A krémet ráteszem a kekszre, a forma meg minimum 2-3 órára megy a hűtőbe

5. Késsel válasszuk le a krémet a formáról, mielőtt szétnyitjuk!

2011. jún. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Ez ugyan nem karamelles, de isteni finom és nagyon mutatós.

[link]


Én vaníliás pudingport használok (szerintem finomabb, mint tejszín ízűvel), és csak 5 csomagot a másfél liter tejhez, bőven elég hozzá. Tényleg nagyon fincsi torta, nem bonyolult és a látvány magáért beszél!

2011. jún. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ha kör alakú sütőformában készítitek, a tetejét kidíszítitek, akkor tortának is simán elmegy. :)

2011. jún. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia! Én ezt ajánlom, szakácsnak tanulok és én ezt szoktam csinálni itthon :)

Kakaós lepény torta kókuszos vaníliás töltelékkel

Hozzávalók a torta tésztához:

1 tojás

25 dkg cukor

5 dkg olvasztott vaj

1/4 liter tej

4dkg kakaó

25dkg liszt

1 csomag sütőpor

elkészítése:

A tojást a cukorral habosra keverjük, majd hozzáadjuk az olvasztott vajat, a kakaót, a tej felét és alaposan elkeverjük. Hozzáadjuk a sütőporral elkevert lisztet és a maradék tejet, jól összedolgozzuk. Majd mikor a tészta összeállt ( csomómentes, folyékony állapotú) akkor a kivajazott ( sütő papírral bélelt )tortaformába beleöntjük. Közepes hőfokon 25-30 percig sütjük.


Krémhez a hozzávalók:

1,5 csomag főzni való vanília ízű pudingpor

7dl tej

3ek kristálycukor

10dkg kókuszreszelék

25dkg margarin

15-20dkg porcukor

Elkészítése:

A pudingport 1,5 dl tejjel és a kristálycukorral simára keverjük, majd a többi tejet hozzá öntjük és krémmé főzzük. A tűzről levéve a kókuszreszeléket is hozzáadjuk( de arra figyeljünk oda hogy miközben hozzáadjuk a kókuszreszeléket a lábas vízben legyen és kevergetjük hogy ne csomósodjon be). Krémmé keverjük. A margarint először magában majd porcukorral keverjük habosra, kanalanként hozzáadjuk a krémhez. A kész tortát megvárjuk amíg kihűl és ketté vágjuk megtöltjük a kihűlt krémmel. A tetejét csoki öntettel és kókuszreszelékkel díszítjük.

2011. jún. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az ötleteket! Ngayon jók, jól néznek ki! Mégegyszer köszönöm! :)
2011. jún. 20. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!