Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hagyma utáni kellemetlen...

Hagyma utáni kellemetlen szagot hogy tudom kiküszöbölni?

Figyelt kérdés
Csináltam ma padlizsánkrémet, és elég hagymás lett. A párommal viszont szeretnék együtt lenni, és elég kellemetlen, a hagyma szagú lehellet.
2009. márc. 28. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Eszel egy kis fokhagymásat és akkor fokhagyma szagú leszel.
2009. márc. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
moss utána fogat, vagy egyél rágót vagy cukárkát, más lehetöség nincs
2009. márc. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igyál citromot, vagy citromos ásványvizet.

2009. márc. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Almát almát.! (:
2009. márc. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
petrezselyemmel
2009. márc. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2009. márc. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Hagymaszag



Az erős hagymaszagot ecetes, sós vízzel távolíthatjuk el a deszkáról, a fakanálról és a késről. A késről akkor is eltűnik a hagymaszag, ha a pengét nyílt lángon gyors mozdulatokkal néhányszor áthúzzuk. A láng ne érje sokáig a kés pengéjét, mert elveszti az élét. (Tausz György)



A szódabikarbóna nemcsak a hűtő szagát veszi el, de mosogatóvízhez adagolva megszűnteti az edények kellemetlen (hal, hagyma) szagát is.


A csípős hagymaszagtól hajunkat csak úgy védhetjük meg, ha fejünket kendővel jól bekötjük, vagy zuhanyzósapkát húzunk rá. A konyhában a hagymaszagot csökkenthetjük, ha a hagyma tisztításakor, vágásakor ablakot nyitunk. (Tausz György)



A szájban fellépő kellemetlen hagymaszagot szegfűszeg, kávészemek összerágásával, vagy néhány szem dió és mandula elfogyasztásával szüntethetjük meg. Segít még az ánizsos vagy gyömbéres cukorka elszopogatása is. (Tausz György)



Hagymaszagú kezünket mossuk meg langyos vízben, melybe előzőleg néhány csepp szalmiákszeszt is keverünk. A hagymaszag teljesen eltűnik. A nedves só is elveszi a hagyma szagát, ha kezünket bedörzsöljük vele, majd meleg vízzel lemossuk. Kezünket utána feltétlenül krémezzük be! (Tausz György)

2009. márc. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Szia!

Rágcsálj szegfűszeget, vagy petrezselymet! Vagy egyetek mindketten hagymát!:))

2009. márc. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ittam egy pohár citromos vizet, ettem egy almát, rágóztam és este persze a fogmosás. Valóban hatásos volt!
2009. márc. 29. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!