Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Glukonon vagy édesítőszer?

Glukonon vagy édesítőszer?

Figyelt kérdés

Nem igazán vagyok otthon a témában, csupán édesapámnak találtam egy jó receptet, de nem igazán tudom, mi az a glukonon. Ez egyenlő a sima édesítőszerrel? A folyékonnyal, vagy a bogyókával? Ha nem, helyettesíthető vele? Milyen arányban kell helyettesíteni? Mert vidéki vagyok, és nem tudom, mennyire tudnék erre találni ilyet.


[link]


Ez a recept. Szóval helyettesíthetem bogyóval vagy folyékony édesítővel? ha igen, milyen arányban?


2011. júl. 4. 23:14
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Ez a glukonon:


[link]


Nagyobb bevásárlóközpontokban biztosan találsz a diabetikus termékek között.

2011. júl. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És sima édesítővel helyettesíthetem?
2011. júl. 4. 23:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz olyan az íze. glykononnal olyan, mintha cukor lenne benne, mert teljeen olyan az íze és számolgatni sem kell, merr ugyanannyi kell, mint a cukorból.
2011. júl. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerinted ezt megtalálom a Sparba, Pennybe, Lidlbe? Mert csak ezek vannak a környéken... Milyen árban van ez kb?
2011. júl. 4. 23:38
 5/10 anonim ***** válasza:
Valamelyikben biztoss lesz, árat nem tudok, mert nagyon változó.4-600 Ft
2011. júl. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én cukorbeteg vagyok születésem óta.A glukonon helyett Én inkább bármelyik édesítőszert ajánlom,mert a glukonon iszonyatos hasmenést tud okozni,Nekem is,és még nagyon sok ismerősöm is panaszkodott.A folyékony édesítőkkel nem nagyon szokott lenni ilyen probléma,szinte az összeset ismerem,bármilyet választhatsz,nagyjából ugyanaz az összetételük.Hogy milyen arányban,azt nem tudom így megmondani,kóstolással el tudod dönteni.Folyékony azért jobb,mert jobb vele dolgozni,mint a szemessel.Anyukám szemes édesítőt szokott venni,1200 darabost,azt összetöri,és úgy édesít.Én a folyékonyat sokkal jobban kedvelem.Évek óta a Penny-s édesítőt használom,nagyon jó minőség,semmi mellékíze,jó áron van,kiadós.
2011. júl. 5. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,azt elfelejtettem,hogy 349.-Ft az ára,a szemesnek is és a folyékonynak is a Pennyben.Én úgy szoktam hogy amikor akciózzák 229.-re akkor bevásárolok belőle,de Én nagy "fogyasztó"vagyok a cukorbetegségem miatt.Neked,ha csak édesapád ételeibe akarod használni,nagyon sokáig elég egy flakon,vagy egy doboz édesítőszer.
2011. júl. 5. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

kiegészítem a hasznos utolsó választ, hogy mindegyiken rajta van, hogy mennyi cukornak felel meg x csepp vagy szem.így ki tudod számolni a hozzávalókat.

szép az a citromos rolád...:))

2011. júl. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek! :)
2011. júl. 5. 17:52
 10/10 anonim válasza:

Cukorbetegek, fogyókúrázók inkább ne fogyasszanak Glukonont cukor helyett! A Glukonon poralakban is kapható amúgy, így pont úgy kell adagolni, mint egészségeseknek a kristálycukrot. A Glukonon kinézetre azonban inkább a porcukorra emlékeztet, noha attól durvább szemcséjű. Fogyózók és diabéteszesek fogyasszanak inkább sztíviát (szintén kapható poralakban - is), vagy az anyagilag tehetősebbek a ma kapható legkiválóbb, legegészségesebb (pláne a fehér cukornál!), teljességgel természetes alapanyagú (nyírfacukor) és mellékízmentes Xilovit Zérót. 0 szénhidrát, 0 kalória!


A Glukononról itt olvashattok bővebben:

[link]

2013. jan. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!