Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kelt hájas tésztát ki tud...

Kelt hájas tésztát ki tud készíteni?

Figyelt kérdés
Anyukám valamikor csoda finom kelt hájas kiflit tudott sülni, csak sajnos ezt én nem tanultam meg. Annyit tudok belőle, hogy a hájat kiolvasztotta, és ezzel a meleg (nem fagyos) hájzsírral kente meg és hajtogatta az élesztővel készült tésztát. Hidegre tett, aztán ha kifagyott, kezdte elölről, nyújtás, kenés, hajtogatás, hidegre vele. Ezt néhányszor megismételve.
2011. júl. 11. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi így szoktuk csinálni a hájas tésztát.


A hájat hideg vízbe tesszük este, és reggelig áztatjuk hűvös helyen. Lecsöpögtetjük, vékony hártyáját lehúzzuk, és a hájat késsel finomra kaparjuk.

A liszt felével és sóval erősen összegyúrjuk.

Négyszöget formálunk belőle, és hideg helyen pihentetjük.

A liszt másik feléhez hozzáadjuk a tojás-sárgáját citromos vízzel hígítva, egy csipet sóval ízesítve, és kemény rétestésztát verünk belőle.

Ha édes tésztát készítünk, a cukrot is beledolgozzuk.

A tésztát gyúródeszkán nagy négyszögre nyújtjuk. Közepébe helyezzük a hájból gyúrt kockát.

Ráhajtjuk a rétestésztát, és nyújtófával megveregetjük. Hideg helyen pihentetjük.

Ezt a műveletet negyedóránként háromszor megismételjük.

Végül a tésztát fél cm vastagra nyújtjuk. Kockákra vágjuk.

Tölthetjük dió vagy mákkrémmel, gyümölcsízzel, pirított, fűszerezett hús vagy tüdővagdalékkal.

Ha pogácsát készítünk belőle, a tészta legyen vastagabb.

A sütemények tetejét kenjük meg tojásfehérjével.

Forró sütőben süssük.



Alapanyagai: 50 dkg háj,

50 dkg liszt,

1 tojás,

1 citrom,

só, ha édes tésztát készítünk: 1 evőkanál cukor.



Remélem segített

2011. júl. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nincs előttem a receptes füzet, de úgy emlékszem, hogy mi a kiengedett hájat ledaráljuk mindig húsdarálóval. És abban megakadnak a még bennemaradt hártyák is.


Aztán ahogy az Első írja, a valamennyi liszttel összegyúrjuk, és ezt a masszát kenjük a többi tésztára. 3szor hajtogatjuk pihentetéssel...

2011. júl. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez még mindig nem az, amit én keresek, de azért köszi mindkettőtöknek.
2011. júl. 14. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!