Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olajban sütéskor az olaj...

Erus22 kérdése:

Olajban sütéskor az olaj mekkora részét szívja magába az étel / panír?

Figyelt kérdés
Tegnap rántott cukkinit készítettem, és kíváncsi lennék, hogy hány kalória lehet a végtermék. Összesen 450 g cukkinihez 200 g zsemlemorzsát, 80 g lisztet, 100 g tojást és 2 dl olajat használtam. Az olajon kívül mindennek ki tudom számolni a kcal-tartalmát... Előre is köszönöm a segítséget.
2011. júl. 18. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
ha ennyire fontos, akkor, mérd le, mennyi olaj maradt - onnantól kezdve szimpla matek ;)
2011. júl. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sütés után le kellett volna mérni, mennyi olaj maradt a serpenyőben az olajból, kivonni a 2 dl-ből, és megkaptad volna, mennyit szívott magába.
2011. júl. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nem sok maradhatott belőle, de azért az a panír se kutya, amennyit felvett az a 45 deka cukkini.

sum sum a cukkini rántava nem diétás . sajnos...

2011. júl. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Végülis lehet egyszerű matek, de párolog is az olaj, vagy nem?
2011. júl. 18. 12:46
 5/6 anonim ***** válasza:
igen, párolog, sőt a cukkinidből a víz is belemegy...hidd el, nem azon a pár g olajon múlik a fogyókúrád
2011. júl. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Mindenesetre legközelebb nem rántom, hanem párolom vagy töltöm a cukkinit. :)
2011. júl. 18. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!