Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy tudnám elkészíteni a...

Hogy tudnám elkészíteni a lencsefőzeléket?

Figyelt kérdés
Amikor legelőször csináltam, teljesen jól sikerült, meg is lepődtem. Azóta viszont sehogy sem sikerül, vagy túl sűrű lesz, vagy nem sűrűsödik be, pedig mindig ugyanúgy csinálom...ill. a víz mennyiségét talán mégsem tudom mindig eltalálni...két főre, mennyi lencse, és mennyi víz kell? Ill, ti hogy csináljátok a sűrítést? Köszi
2008. okt. 16. 19:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A lencsét beáztatom. Én mindent "gondolomra" szoktam mármint a mennyiséget, mert ez attól függ milyen jó az étvágyatok és hogy egy vagy két napi adagot főzöl. Szóval ha már kiázott egy éjszakát akkor felrakom főni, füstölt csülökkel, vagy füstölt oldalassal, szalonna bele ha van otthon és babérlevéllel. Sózni ilyenkor óvatosan kell a füstölt dolgok önmagukban is sósak már. Én mindíg teszek a hüvelyes ételek főzővizébe egy kávéskanálnyi szódabikarbónát mert attól hamarabb megpuhul. Közben néha egy-egy szmet megkóstolok és amikor már majdnem jónak érzem akkor készítek egy fokhagymás pirospaprikás rántást, amiből én mindíg bőven csinálok, és óvatosan adagolva gyors kevergetés mellett adagolom a főzelékhez. Így elkerülhető a túl híg vagy túl sűrű főzelék. És a végén még egy nagyon pici ecetet is teszek hozzá mert úgy fincsibb az íze legalábbis nekem. Remélem tudtam segíteni. Ja a víz annyi legyen hogy ellepje a lencsét és főzés közben pótolni kell az elpárolgott mennyiséget.
2008. okt. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi...én mindig pótolom a vizet is, de valahogy mégis mindig sűrű lesz! Megpróbálom így is!
2008. okt. 17. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!