Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell a lencsefőzeléket...

Hogyan kell a lencsefőzeléket elkészíteni?

Figyelt kérdés
2007. dec. 2. 23:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam, hogy a lencsét 3-4 darab babérlevéllel sós vízben megfőzöm (van, aki beáztatja a lencsét előtte, én nem szoktam) kevés vízben, és ahogy dagad a lencse, fokozatosan pótolom a vizet. Amikor már megfőtt, egyszerű rántást készítek (olaj+liszt), és ezt gyorsan hozzákeverem a lencséhez. Én nagyon szeretem, jó étvágyat!
2007. dec. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Másik változat. Én bizony beáztatom és ha megdagadt, leöntöm a levét (kevésbé puffaszt). Annyi sózott vízben hogy ellepje, megfőzöm és reszelt vöröshagymás, paprikás rántással sűrítem. Lehet füstöltízű leveskockával vagy füstölt hússal is főzni, úgy még ízesebb. Jó étvágyat!
2007. dec. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Na erre mondják ahány ember annyi féle!:) Én nem áztatom, felrakom vizben babérral, kis fej vöröshagymával, sóval és füstölt hus vagy kolbász karikával. Két gerezd foghagymával pirospaprikával rántást csinálok. Ha puha a lencse berántom.És a végén én még adok hozzá egy kis tejfölt, hogy krémesebb legyen, és egy kanál mustárt!Hát én igy szoktam isteni finom! Jo étvágyat hozzá:))
2007. dec. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!