Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Főztök olyat, amit a férjetek...

Főztök olyat, amit a férjetek nem szeret?

Figyelt kérdés

Fogalmazhatnék úgy is, hogy főztek-e csak magatoknak? Tegyük fel, hogy van olyan étel, amit a férjetek nem szeret (és ha van gyerek akkor mondjuk ő se), te viszont igen. Főzöl-e csak magadnak?


Nálunk gyakori eset az ilyen, és jobban kiéleződik, mert még nincs gyerek. Én szeretem a padlizsánkrémet, a zöldséglevest, paradicsomos levest, tarhonyát stb stb, ő pedig nem. Munka mellett háziasszonykodok, így nem jut sok idő a főzésre, és ebből következőleg olyat főzök amit mindketten szeretünk. Sokszor megkívánok egy-egy "csak én szeretem kaját", olyankor hétvégente megcsinálom kis adagban, de ez ritka eset :) Általában a lustaság meg a fáradság miatt csak olyannal állok elő, amit mindketten szeretünk.


2011. aug. 1. 11:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért ne főznék magamnak? Nyilván akkor nekik is csinálok amit ők szeretnek... Ha valamit kívánok és szeretek akkor miért ne főzném meg magamnak? Igyekszem mindenkinek a kedvére tenni de 1 + 2 "férfinek" nem mindig egyszerű :) De megoldható.
2011. aug. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%

Hát a lustaságod a te bajod, amiatt ne panaszkodj.

Én egyébként főzök magamnak is, a férjem rendel ebédet hétköznap, én meg hoztam magammal 2 napra való tökfőzeléket. Én szeretem, ő nem.

2011. aug. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Szerencsére nem válogatós a férjem, a gyerekeket meg úgy neveljük, hogy ők se legyenek azok. :)


Úgyhogy nem, nem főzök külön, így is sajnálok minden percet, amit a konyhában pazarlok el ahelyett, hogy a családommal lennék, szóval örülök, ha egyfélét letudok.


Van, hogy egyedül eszem, olyankor tudnék elképzelni olyan kaját, amit ők nem szeretnek.

2011. aug. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Volt itt egy hasonló kérdés a családi kapcsolatok körben.


A lényege az volt, hogy egyes háziasszonyok milyenek már, hogy bizonyos ételeket nem főznek meg a párjuknak hanem az anyóssal főzetik meg. Én bevallottam, hogy ezek közé tartozok. Le lettem hurrogva, hogy azért vagyok a felesége, hogy megfőzzek neki mindent, hogy egy új családot alapított velem, és én nem is engedem, hogy lekattanjon és elfelejthesse az anyját. (Ezt nem is értettem)


Ismét bevallom, hogy vannak ételek amiket én szeretek, ő nem. Nyilván, ha arról van szó megfőzöm magamnak is, és neki is ezeket. Ha csak magamból indulok ki, akkor ezeket az ételeket igen ritkán készítem, mert sajnálom kidobni. Olyan is van, hogy kisebb adagokban lefagyasztom, de az se olyan már. Egyedül rágódni rajta, ha igazán finom se olyan jó, mint közösen.

Így hát, ha anyu vagy anyósom valami olyat főz, amit csak egyikőnk szeret, akkor beugrunk enni hozzájuk. Ételhordóba hozunk el kisebb adagot még vacsira vagy másnap ebédre. Így jobban esik. De ez működik fordítva is. Anyósom nagyon szereti a tököt, de senki más. Így ha tököt főzök, akkor mindig küldök neki belőle. Másabb ha nem a lehető legkisebb mennyiség fő abból az ételből.

Persze mint mondtam meg is főzöm őket.

2011. aug. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

én magamnak soha nem főzök külön. viszont az életem párjának annál többször, mert őuraságának nem kell, amit a többség szeret.(tejszínes, sajtos, tejfölös ételek, és még egy jó pár...)

és, ha ilyesmiket főzök, akkor megkérdem, hogy ő mit kér, akkor jön a mártír szöveg, hogy neki a zsíroskenyér is jó:))

na, hát ekkor karmolni tudnék, de azért főzök neki valami

fogára valót.

2011. aug. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Persze.
2011. aug. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Nalunk az ebedet összehozni külön müveszet, bar ezt meg senki sem mondta, a csaladban csak en dicsereme magamat ezen a modon. :)

2 különbözö orszagban nöttünk fel, mas-mas etkezesi szokasokkal. Ferjem leginkabb pizzan, hasabburgonyan es hamburgeren ezeket reszesiti elönyben a nemzeti eteleikhez kepest. Gyerekkent ha nem tetszett neii az ebed, ezek kerültek elö a melyhütöböl, hütöböl. Sajnos emellett az a martirom tipus, amit az egyik elöttem szolo is leirt (ugyanazokat a szoszokat nem szeretem...stb tipus is).

En pedig az egeszseges etkezes hive vagyok, azaz pont ezeket teljesen kihagynam es majdnem teljesen ki is hagyom az eletemböl.

Emellett allergiat mutattak ki serteshusra es tejcukorra, tejfeherjere is.

A 3 gyermekem között is van, amelyiknel bananra, paradicsomra mutattak ki allergiat.

Na, igy hozom össze az ebedet minden nap frissen, mert a ferjem csaladjaban mindig frissen került az asztalra (anyja sosem keresett munkat a 2 gyereke mellett), es ezt elvarja. Hat nem müveszet ez??

Mindig megjegyzi, ha valami nem a legjobban sikerült, es amit nem szeret, abbol nem hajlando enni. Van, hogy ilyenkor helyette a hütöböl kolbasz, vaj...stb. Barmennyire is szeretnem, hogy a gyerekeink jo peldat lassanak, az egeszsegesen belül nem valogatva mindent megegyenek, nem csak tölem függ, van apjuk is, a sajat döntesevel, töle azt latjak.

2011. aug. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én nem szoktam külön főzni. Szerencsére a párom nem annyira válogatós, hogy szükség legyen rá. Amit főzök az van és ha neki ez nem tetszik akkor rendel pizzát. Hozzáteszem, ilyen még soha nem fordult elő. Még nem tudtam neki olyat főzni, amit nem szeret. De én nem is bénáznék külön kis edényekben egy személyes adagokkal, úgyse lesz olyan íze mint normál mennyiségben.
2011. aug. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

hála Istennek, nagyon jó étvágyú a Férjem és a lányunk is, nem válogatósak, amit megfőzök, mindig megeszik :)


Egyik barátnőm férje viszont iszonyatosan válogatós, így a feleség- ha éppen anyukájánál van az unokával- akkor eszik olyat, amit a férj nem szeret (olyan leveseket, halat stb.,) vagy megkéri az anyukáját, hogy ha ezek lesznek, neki is főzzön (és majd elhozza).

Külön nem főz, bár szegényt nagyon sajnálom, a gyereke is nagyon válogatós (pedig még kicsi). Már múltkor majdnem átszaladtam hozzá vinni sárgadinnyét, mert a férje azt se szereti, mi meg nagyon, így ők nem is vesznek...

2011. aug. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajnos sok a hasonlosag a baratnöddel. Sargadinnyet?! A görögdinnyet se, a magok miatt (csak ha kiszednem neki), ugyanemiatt pl. a szölöt sem. A kerti gyümölcsöt sem, csak ami a vetthez hasonloan szep, vagy pl. a paradicsomot csak "felig zölden", eretten mar nem. Ahogy irtad, a halat sem, semmilyen formaban. A gombat megeszi, de mindig hozzateszi, hogy nem szereti es miatta ne csinaljak. Es semmi ujdonsagot nem hajlando megkostolni, volt, amit 7 ev utan (!) kostolt meg elöször szazezredik ratukmalasra es jött ra, hogy ez izlik... (Mint irtam, külföldi, tehat böven van ilyen etel.) Es mellette a martirkodas: neki ugyan nem kell külön fözni, jo neki a pizza is.

Hat ugy kellett, en valasztottam! :) Szerencsere masban annyival jobb, amik fontosabbak az együtteles soran.

08-01 12:19

2011. aug. 6. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!