Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » NEM értem a receptet, SEGÍTSÉG...

NEM értem a receptet, SEGÍTSÉG? (LINK)

Figyelt kérdés

[link]


Nem értem hogy a végén hogyan kell tejföllel és lisztel behabarni! Mennyi liszt és hogyan kell csinálni? Köszi előre is!

Kezdő konyhatündér! :D


2011. aug. 22. 21:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nagyon aranyos vagy, de mit nem értesz rajta? :-D

A habarásra nagyon jó ötletek vannak, fentebb.

Ilyet még sosem főztem, azt hiszem nem is fogok, ennél sokkal egyszerűbb és gyorsabb ételeket ismerek.

Meg így egy kicsit unalmas.


Bors, tehetsz bele, de óvatosan, asztalnál pótolod ha kevésre sikerült - ez alapelv. Ha sok lesz akkor ehetetlen mert kiköhögöd az egészet.

A hústól függően más fűszereket is tehetsz bele. Zöld fűszerek között válogass, mert egészséges is és nagyon finomak is.

Szerintem tehetsz bele babér levelet vagy petrezselyemzöldjét.

Vegeta... szerintem ne, nekem túl mű az íze, de ha vegeta ízt akarsz tegyél bele egy kis lestyánt, az majdnem mindenhez jó. Ha mégis vegeta, óvatosan a sózással, mert a vegetában eleve van. A húst egy kicsit előre meg kell sózni. Ha gondolod, forrázz le és pucolj meg egy-két paradocsomot apróra vágva finom lesz a húshoz főzve.


Mellé a fejes salátát cukros-olajos-ecetes öntettel (ne felejtsd el szétbontani az a salátát ;-). ehhez is rakhatsz egy kis zőldfűszert, és/vagy egy kis mézet. Ide akár olasz fűszerek is jöhetnek oregano, majoránna stb vagy ha merész vagy szerecsendió szagold mellé, eldöntöd hogy illik e.

Fűszerekre mindig igaz ha hozzá szagolod akkor eltudod dönteni mi illik hozzá mi nem (ez jórészt ízlés kérdése)

Máris feldobtad egy kicsit :-)

hmmm tálaláskor friss snidlinget is szórhatsz a tetejére :-)

2011. aug. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Sikerült! Nagyon finom lett, és a barátomnak is tetszett! De nekem hiányzott belőle valami talán a mustár, vagy nem tudom! Valami más fűszer... :) talán a vadasmártásra emlékeztetett! Köszönöm még egyszer a segítséget! :)
2011. aug. 26. 12:41
 13/13 anonim ***** válasza:

Gratulálok :-)

Csinálhatsz mustáros pácot legközelebb interneten találsz rá nagyon jó ötleteket :-)

Ne feledd a recept sosem szent írás :-)

2011. aug. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!