Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gépi kenyérsütésnél azoknál a...

Gépi kenyérsütésnél azoknál a recepteknél, ahol teljes kiőrlésű búzalisztet és rozslisztet kell keverni, használhatok a rozsliszt helyett is teljes kiőrlésű búzalisztet?

Figyelt kérdés
Ha igen, ugyanannyi liszt fog kelleni összességében? És a finomlisztes recepteknél ha ugyanúgy teljes kiőrlésű búzát használok, kell a recepten változtatni? Sajnos itt a környékünkön nem igazán van lehetőségem másfajta liszthez jutni...
2009. ápr. 19. 12:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Számolj azzal, hogy a tk.lisztek , rozsliszt, grahamliszt, stb. nem kelnek fel annyira, mint a simaliszt/kenéyrliszt. Szóval tömörebb, laposabb marad a kenyér, ráadásul rozsos esetében még kicsit savanykás is-de van aki szereti, én pl. nem. Általában a kenyérrecepteknél max. 30% arányban használunk ilyen "extra" összetevőket, a többi rendes liszt kell, hogy legyen. Kezdetben én is a gépben sütöttem a kenyeret, de azok össze sem ahasonlíthatóak a géppel dagasztott, de sütőben sütött kenyerekkel. Rengeteg kiváló kenyér-és egyéb receptet találsz-és fórumon is kérdezhetsz a margit2.extra.hu oldalon. Szóval acsak csínnyán a rozs-és tk.lisztekkel. De gyere és kérdezz a fórumon. Vagy akár tőlem is: atandi@gmail.com

Sok szerencsét! Ha igazán finom kenyeret szeretnél sütni, tudok jópár nagyon finom recit küldeni!

2009. máj. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Az utolsó hozzászólótól szeretnék kérni tej és lisztmentes diétára kenyérreceptete, amibe durumliszt van.
2009. szept. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!