Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Héjában főtt burgonya? Hogy...

Héjában főtt burgonya? Hogy kell elkészíteni?

Figyelt kérdés

Héjában főtt burgonyát szeretnék készíteni, hogy serkentse egy kicsit a bélműködésemet, és úgy hallottam, így a lehető legjobb, de nem tudom, hogyan kell pontosan elkészíteni. Megmosom a burgonyát, és héjastul vízbe teszem? Kisebb vagy nagyobb krumplit érdemes? Ízesíthetem sóval? A végén hogy kell leszedni róla a héját? Valaki leírná nekem lépésről lépésre? Még sosem csináltunk ilyet itthon.

16L


2011. szept. 10. 22:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Leírtad lépésről lépésre.:)
2011. szept. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
38%

Mi régen a héjában főtt burgonyát suszterfánknak is hívtuk.

Nagyon egyszerű az elkészítése: Alaposan megmosol pár szem krumplit, belerakod héjastul egy tepsibe, (nem kell alá semmit tenni) és addig sütöd 180-200 fokon amig puha nem lesz. villával vagy fogpiszkálóval szurkáld időnként meg hogy mennyire puha. krupli fajtától és nagyságtól függően úgy kb egy 45 percig kell sütni vagy még tovább is ha nem lett puha

Utána kivenni a sütőből és a héja az szépen leválik róla, szóval könnyű pucolni. Sós vajba mártogatva nagyon finom

2011. szept. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mosd meg jól az apróbb krumplikat. Tegyél a vízbe sót és tedd fel főni. Forrástól számítva 20 perc után kész. Szűrd le és akkor már látod , hogy hogy kell leszedni a héját.
2011. szept. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

23.00-ás

Te hajába sült krumplit írtd le. A kérdező hajába főtt krumpliról érdeklődött!

2011. szept. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%
Lehetőleg egyforma nagyságúakat főzz. Ha megfőtt,szúrj egy villát bele,és könnyen letudod késsel szedni a héját. A vizet pedig sózd meg.
2011. szept. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
Ja, és nagyon finom a hajába sült krumpli!!
2011. szept. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Szerencsére van jópár láda krumpli itthon, meg is szenvedtünk vele, mire kiszedtük az összeset. :) A héjában sült is nagyon jól hangzik, de igen, most tényleg a főttet kérdeztem. De szerintem mindkettőt megkóstolom majd. Elég egyszerűnek tűnik, köszönöm még egyszer. :)

2011. szept. 10. 23:24
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
hogy el ne égjen az ujjad vége, a forró krumlit szúrd villára, és úgy hámozd meg.lehet, hogy néha szétesik, , de lehet folytatni:))
2011. szept. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Google - bélműködés serkentése

vagy - bélműködést serkentő ételek

2011. szept. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Csináltam egy keveset tegnap este, és nagyon finom lett! Annyira kedvesek vagytok, és segítőkészek, köszönöm szépen a tanácsokat. :)<3
2011. szept. 12. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!