Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Azzal fordulnék hozzátok,...

Azzal fordulnék hozzátok, hogy egy átlagos sulis srác vagyok, és arra gondoltam, mi lenne ha rizst vinnék suliba kajának, mivel sokkal laktatóbb mint egy szendvics, meg szerintem jobban is esne. Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés
Persze nem üresen, öntenék rá tartármártást, úgy nem olyan üres. Szerintetek minden este főzzek egy adagot, hogy reggel elvihessem, avagy főzzek több adagot, és tegyem hűtőbe. Ott mennyire állna el? Más lenne az íze ha 1-2napot hűtőbe van? Mit tanácsoltok?
2011. szept. 27. 22:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%

Nyugodtan vidd magaddal, és ötletesen bővítsd! Például lehet mellé tenni párolt zöldséget, felkockázott sült húst, sajtkockákat, kecsapot, főtt virslikarikákat, salátaleveleket, stb.


Mondjuk ennyi erővel főtt ételt is vihetnél magaddal :)

2011. szept. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
76%

A barna rizs tényleg jobb, mert a héja nincs lehántolva (rengeteg jót tartalmaz), de azért nem rossz a fehér rizs, főleg, hogy a rizs alapból rost anyag, de 8. (a fényezetlen a jobb, ha jól rémlik valami cukorral fényezik a fényezettet)


Nem érdemes fagyasztani, inkább 1-2 napra tárold el, de sok mindent használj rá, (husik, zöldségek, legyen elég kiegyensúlyozott az étrended) és készülj fel, hogy ha mindennap ezt eszed, meg fogod utálni a rizst a végén.

2011. szept. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
68%
az üres rizs lehet laktató, de nem tápláló - főképp szénhidrát az egész - de szükséged lenne fehérjére és zsírokra is + zöldség/gyümölcsre a vitamin és a rosttartalom miatt
2011. szept. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
52%
2011. szept. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Húúúh:Dköszönöm ezt a rengeteg információt mindenkinek:)rendesek vagytok,hogy próbáltok segíteni,meg ötleteket adni:) úgy döntöttem,kipróbálom mindegyiket:Dés amelyik jobban beválik,azt fogom követni:)kapja mindenki a zöld kis ujjacskát(Y)
2011. szept. 28. 17:36
 16/19 A kérdező kommentje:
Ja és kibővíteném:D nálunk az osztályban elég sokan hoznak néha rizst kajának,valaki üresen,valaki hússal,valaki így valaki úgy:)szerintem ötletes megoldás,mert hozzájutsz egy kis '''főttebb'' kajához:)
2011. szept. 28. 17:40
 17/19 anonim ***** válasza:
76%

inkább 2-3 naponta főzd meg szerintem úgy jobb de fagyasztani is fagyaszthatod

vághatsz bele csirkemellsonkát, főtt tojást, különféle husokat, halakat, virslit, zöldségekkel eheted-pl egy zöldséges rizseshús, párolt hüvelyeseket keverhetsz bele, gombát, főtt répát, sült hagymát, pardaicsom, paprika, savanyúsággal, különféle sajtok, reggel üthetsz rá egy-két tojást sült tojásos rizs-nagyon finom, rizseshús, tejberizs gyümölcsöntettel/fahéjjal, csak úgy önmagában, különféle szószokkal stb stb

2011. szept. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
77%
japánban ez megszokott nem lesz baja a hütötől
2016. szept. 1. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Azóta is rizsen élsz? :)
2016. szept. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!