Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Drága hölgyek! Segítenének...

Drága hölgyek! Segítenének egy szerelmes férjnek?

Figyelt kérdés

A feleségem ma érkezik haza,és szeretném meglepni töltött káposztával.Valaki leírná hogy lehet a legegyszerűbben megcsinálni?A töltelék kész van..Köszönöm a segítségüket előre is

27/F


2011. okt. 11. 10:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

lehet, hogy már késő, de leírom, hogy én hogyan készítem a töltöttkáposztát.

először is, jó , megbízható káposztástól veszem a savanyú káposztát a piacon. ott helyben kérek annyi savanyított levelet, amennnyit be szeretnék tölteni.8-10, mikor mennyi.

dinsztlek egy nagyobb hagymát, zsíron, mjad egy kis pirospaprikával megszórom. erre jön a kissé összevágott finom sav. káposzta.

egy kis vizet teszek alá, nehogy megkapja az alját. fedő alatt kezdem főzni.

közben a darálthúst félig főtt rizzsel, borssal, egy tojással, egy kisebb reszelt hagymával, sóval öszekeverem, és a kiterített káposztalevelekre teszek egy jó evőkanálnyit. feltekerem és a két végét bedugom.

ezeket a töltikéket beleteszem a lassan forrdogáló káposztába, és ami kimaradt a levelekből gombóc formájában azokat is.

akkor jó, ha a káposzta ellepi őket. aztán később kiveszek egy gombócot, kettévágom és megkóstolom. ha minden oké,akkor mindet kiszedem egy tálba és melegen tartom.

csinálok egy kevés zsíron egy világos paprikás rántást,amivel besűrítem a keszrefőtt káposztát.

azután visszateszem a töltelékeket és a gombócokat,és pár percig együtt főnek. ekkor már nem keverem, csak rázogatom a nagyfazekat.

tejfölt az asztalnál kínálok mellé, mert nem mindenki kér rá.

Nálunk így készül, de lehet, hogy mindenki másképp csinálja...:))

2011. okt. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséget mindenkitől.Úgy csináltam ahogy írták.Már fő,lassan készítek egy finom paprikás rántást neki. burizs és árpa nincs itthon,így ezeket most kihagyom.

A gombóc töltelék a leírásuk alapján jól csináltam..tettem bele rizst,bors,sót,pirospaprikát,és 1 tojást.

A tejfölt is előkészítettem egy szép kistányérba mert a feleségem tejföllel imádja.Most még gyorsan lerohanok friss kenyérét,és ha itt az ideje akkor tálalok is..

(nem is sejti,hogy meglepem az ebéddel,így remélem örülni fog neki)

Még egyszer nagyon szépen köszönöm a segítségüket.

2011. okt. 11. 11:20
 13/20 anonim válasza:
100%
Drága Kérdező!Elárulná nekünk,hogy hol találunk a mai világban egy ilyen csodálatos férfit??????
2011. okt. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Bocs az offért, de ezt muszáj:

:)

2011. okt. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Na, mit szólt szíved választottja?


Bevallom, irigylem a Hölgyet, de ezzel itt majdnem mindannyian így vagyunk szerintem :)

2011. okt. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Drága hölgyeim.

A feleségem szerint isteni finom töltött káposztát csináltam..Bár jól esett a dicsérete,de bevallottam neki,hogy titkos hölgyektől kaptam segítséget.(így köszöni ős is a segítséget önöktől :)

Az igazság az,hogyha tudtam volna,hogy egy ebédért ilyen kényeztetés kapok utána,akkor minden nap én főznék.

A feleségem istenien főz,így ha ebben nagyon ritkán tudok segíteni neki,azért a házimunkában kiveszem a részem..De megvallom önöknek,hogy játszom a gondolattal,hogy időnként meglepjem egy finom ebéddel-vacsorával,mert jó volt nézni,hogy mennyire boldoggá tettem..

Még egyszer nagyon szépen köszönöm a segítségüket..

további szép napot mindenkinek.

2011. okt. 11. 18:29
 17/20 anonim ***** válasza:
hát én elolvadtam :)
2011. okt. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudná, mennyi nőt tett ma boldoggá, és elég volt hozzá ez a néhány szó, na meg a tudat, hogy ilyen is van.
2011. okt. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen férj kell majd!!! *-* ilyen is létezik amúgy nem is tudtam. :)
2011. okt. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Még egy ilyen úri embert,mentem elolvadok!!
2015. okt. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!