Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Drága hölgyek! Segítenének...

Drága hölgyek! Segítenének egy szerelmes férjnek?

Figyelt kérdés

A feleségem ma érkezik haza,és szeretném meglepni töltött káposztával.Valaki leírná hogy lehet a legegyszerűbben megcsinálni?A töltelék kész van..Köszönöm a segítségüket előre is

27/F


2011. okt. 11. 10:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%
istenkém,hogy lehet ellenállni egy ilyen kérdésnek,szerintem a sok romantikus válaszoló nőci ,már ezerrel írkafirkálja az ő csodálatos receptjét
2011. okt. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Hát ha a toltelék kész akkor fogsz egy káposztalevelet. Teszel rá tolteléket ( ugy saccra) Aztán a levél aljat felhajtod, elkezded feltekerni és ha kész akkor a tetejét benyomkodod. Jó szoros legyen.
2011. okt. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Majd lábosban alá felé savanyu káposzta és fedo alatt kevés vizzel megpárolod, míg puha nem lesz. Sok sikert
2011. okt. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
Édes káposztából: Kivágod a káposztafej torzsáját, beleteszed forró vízbe, leveleire szeded, a levelek vastag erét levágod, úgy hogy a levél ne sérüljön, bal tenyeredbe veszel egy levelet, ráhelyezed a tölteléket,kisujjad felől kicsit ráhajtod , nem túl szorosan felcsavarod a másik végét bedugod.Ha a töltelékek készen vannak, kizsírozol egy fazekat, apróra vágott káposztát teszel bele, sorba rárakod a tölteléket a hajtott résszel lefele, apró káposzta a tetejére, lassú tűzön főzöd, keverni nem szabad, időnként megrázod.Önts rá a végén paradicsomlét.Ez erdélyi változat, ebbe rántás nem kell.
2011. okt. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
De ha savanyú apró káposztából csinálod, mint a Dunántúlon, akkor a töltelékbe tégy tojást, gombócokat formázol, és rétegezed egy sor káposzta, egy sor gombóc.A tetejére káposzta kerüljön, és erre szoktak egy vékony rántást is készíteni.
2011. okt. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt bárki félreértené, nem vagyok romantikus nőci, és a kedves kérdezőt azért bátorkodtam tegezni, mert a kora alapján fiam lehetne. Bőven.
2011. okt. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Drága hölgyeim.Mi férfiak semmik vagyunk nélkületek..A tölteléket megcsináltam,nagy erővel győztem a káposzta levelek felett.Akkor csak egy sor savanyú káposzta,rá a gombócok és kész is van??Már megyek és csinálom is meg..

Örök hála önöknek.

2011. okt. 11. 10:32
 8/20 anonim válasza:
Jó minőségű, ízletes savanyú káposzta kell, akkor nem kell feljavítani, mert, ha nagyon savanyú, akkor ki kell először mosni (vagyis átöblíteni vízzel és lazán kinyomkodni) Olajon megdinsztelni a vöröshagymát (volt hogy enélkül csináltam, és szinte ugyanolyan volt)Ha nem teszel bele hagymát, akkor olajra a kinyomkodott káposzta felét, beletenni a húsgombócokat (abba remélem rizsát is tettél), majd rátenni a káposzta másik felét. Felengedni annyi vízzel, hogy ellepje. Ha jó ízű is a káposzta, azért lehet beletenni pár szem egész borsot, babérlevelet.... és én a tetejére szoktam az őrölt pirospaprikát szórni. Sót csak akkor teszek, ha muszáj. Főzési időt azért nem írok, mert függ a mennyiségtől meg még egyéb mástól is. Egy óra után megkóstolod, hogy a káposzta megpuhult-e. Ennyi idő alatt a gombócok megfőnek. Ha van otthon burizs, vagyis hántolt árpa, na azt még lehet a tetejére egy jó maroknyit rászórni, persze előtte megmosni, na nem a kezed, hanem a magot :) Ha az is megfőtt, tálaláskor meglocsolni tejföllel, aki úgy szereti.
2011. okt. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Semmiképpen ne tegyél rá burizst vagy hántolt árpát,mert az elrontja az egészet.

Ha megfőtt a töltelék,akkor szedd ki őket egy tálba, a lébe készíts zsírral pirospaprikás rántást. Ha összeforrt,öntsd r a töltelékekre.

Egy nagymama.

2011. okt. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
Ízlések és pofonok, de szerintem jó vele, legalábbis nekem és a családomnak nagyon ízlik, és ezzel a rántás is elmaradhat.
2011. okt. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!