Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Segíts! Olcsón, finomat?...

Segíts! Olcsón, finomat? (BŐVEBBEN LENT! )

Figyelt kérdés

Kollégiumban lakó egyetemista vagyok. Nagyrészt az ösztöndíjamból élek, néha dolgozom (diákmunka). Ha mindig rendelek ennivalót, az nagyon sok pénz. Szeretnék főzni, abból jobban kijönnék. Milyen olcsó, de mégis finom és laktató ételeket ajánlanál, amit könnyű elkészíteni?

Lehetőleg két személyre, együtt lakok a párommal. (Ha az ő pénzét is hozzászámoljuk a havi "keresetünkhöz", akkor is drága a majdnem mindennapos rendelés..)


2011. okt. 18. 22:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Tészta. Ezerféle variációban lehet enni. Sajtos tejfölösen, ketchuppal és sajttal, húsos/zöldséges szószokkal, kakaóval, stb.

Leves. Elég hozzá egy kis víz, fűszer (leveskocka), és valamilyen levestészta.

Tojásrántotta. Ha raksz bele hagymát/paprikát/sonkát/paradicsomot, máris nagyon laktató, és finom.

Krumpli. Lehet enni pürének, szalmakrumplinak, tésztával...


Hirtelen ennyi.

2011. okt. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ma sajtostejfölös tésztát ettünk. :D Holnap is azt fogunk enni. Pénteken paradicsomos húsgombócot... (talán..)

Csütörtökre meg ki kell találnom valamit. :) De megnézem pontosan miket is írtál, és választok asszem. :) Köszönöm!

2011. okt. 18. 22:44
 3/13 anonim ***** válasza:
Főzelékek. Lecsó. Csirkemell csíkok kínai mártással és rizzsel.
2011. okt. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
kukorica-borsó-babkonzervekből egy kis javítással jókat lehet kajálni. Majonézes kukorica, a borsóbol főzelék, babhoz adsz egy kis paradicsomszószt meg kolbászt és úgy nagyon finom :) Vagy mirelit gombócok, derelyék nagyon olcsók, olyat is vehetsz.
2011. okt. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Lehetne mondjuk sült máj...krumpli,rizs... :)

fasírtok amiket tescoba pár száz forintért meg tudsz venni és csak olajban meg kell sütni :) és ketten nem is esztek meg egyszerre egy egész zacskónyit...

mirelit gombócok és derelyék sem rossz ötlet :)

Esetleg paprikás krumpli...lecsó..

2011. okt. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is szoktam tésztázni, de a máj pl elég olcsó, és én szeretem is(resztelt máj). szószos husik, tojásrántotta, főzelék, laktatóbb, sűrűbb levesek, bármi ami a hűtőben van :)
2011. okt. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ja, és paprikáskrumpli.

Egyébként én is hasonló helyzetben vagyok...

2011. okt. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És te mondjuk mit főzöl egy héten?
2011. okt. 18. 23:48
 9/13 anonim ***** válasza:

hozok valamennyit otthonról, de szoktam pizzát, rántott csirkemellett, ha a sajt már mászik akkor azt is kirántom, köretnek főként rízst, néha krumpli, zöldséges tojásrántotta, borsóleves, bableves, paprikáskrupli, tojásostészta, sajtostészta, milánói, meg ilyenek. Mikor mit hozok, mit öröklök meg :), és éppen mi van a hűtőben. No meg mennyi időm van.

Néha végső esetben rendelek, de az tényleg nagyon drága

2011. okt. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Köles-fasírt

(25 dkg = 250.- Ft) Egy főzésre elég fele, harmada.


A kölest mosd meg, sós vízben főzd jó puhára és sűrűre, mint a tejberizst. Várd meg, míg teljesen kihűl, utána ezt kezeld úgy, mintha ez lenne a darálthús. Gyúrj belőle fasírozottat (elég bele 1 tojás), a különbség csak az, hogy nem kenyérbéllel, hanem zsemlemorzsával állítsd össze.Ugyanúgy fűszerezd, mint egyébként szoktad. Lapos gombócokat formázz belőle, és sütés előtt még forgasd meg a külsejét is zsemlemorzsába. Negyed csomag kölesből kb. 6-8 gombóc lesz.

Egy kis főzelékkel, vagy törtkrumplival komplett kaja.


A legolcsóbb kaja a rizs, tarhonya, köles, sárgaborsó, tarkabab = ezek megfőzve kb. 3x-ra dagadnak, tehát egy csomagból többször tudsz főzni.


Rizses-húst lehet sertésmájból, a sárgaborsó nálam a főzés napján = leves, a maradék másnap = főzelék (besűsűsödik), tehát akár egy pár sült virslivel is jó, vagy tükörtojással.

2011. okt. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!