Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen gyakran főztök? Megvete...

Milyen gyakran főztök? Megvetendő, ha én csak 2-3 naponta?

Figyelt kérdés
Sajnos hétkor megyek el itthonról, és a legtöbbször csak este 8 körül érek haza. Fősulira járok, és egy tudományos dolgozatot írok egy szaktársammal, ezért nem igazán van időm itthon lenni. Azonban így nincs időm, meg energiám sem minden este főzni. Hétvégén persze főzök többfélét, meg sütök is. Barátnőim szerint igénytelenség ugyanazt az ételt 2-3 napig enni. Két emberre főzök, így ha még kisebb adagot készítek, akkor is elég 2-3 napra. Tényleg illene egy fiatal háziasszonynak minden nap főzni? Barátnőim azzal példálóznak, hogy mi lesz, ha dolgozok majd.
2011. okt. 22. 15:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
én is mindig ennyi ideig szoktam ugyanazt enni, vagy rendelek pizzát vagy valami :D nem gáz nyugi
2011. okt. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

16,30-as vagyok!

Időt takarítasz meg, ha pl. egyszerre megfőzöl kb. 2-3 kg húsból pörköltet, kiadagolod. Első alkalommal úgy készíts mellé nokedlit, hogy abból maradjon másnapi vacsira tojásos nokedlinek. A következő adagot lehet összefőzni hordós aprókáposztával = húsos káposzta. A rákövetkezőt (amikor előveszed) pirított tarhonyával. De lehet belőle gulyáslevest is készíteni. Vagyis ezzel a módszerrel rengeteg időt takarítasz meg.

2011. okt. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A vőlegényemet nem zavarja, hogy ilyen gyakran főzök csak, mert így legalább, amit csinálok, az általában finom. A barátnőim kollégisták, és otthonról hoznak kaját, szerdán menzára mennek, csütörtökön meg pizzát rendelnek elég ritkán főznek magukra, csak abból indulnak ki, hogy az édesanyjuk hogyan csinálja. De most megnyugodtam, hogy más sem főz naponta mindig frisset.

2011. okt. 23. 09:49
 14/15 anonim ***** válasza:
én 2 naponta főzök.
2011. okt. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

nem vetendő meg

én is 2 naponta főzök.

és ha nem romlott meg akaja, akkor miért ne ennéd meg???

ne hallgass a barátnőidre. ők valószínűleg rendelni szoktálk a kaját és nem főznek....csak irigyek

2011. okt. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!