Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen gyakran főztök? Megvete...

Milyen gyakran főztök? Megvetendő, ha én csak 2-3 naponta?

Figyelt kérdés
Sajnos hétkor megyek el itthonról, és a legtöbbször csak este 8 körül érek haza. Fősulira járok, és egy tudományos dolgozatot írok egy szaktársammal, ezért nem igazán van időm itthon lenni. Azonban így nincs időm, meg energiám sem minden este főzni. Hétvégén persze főzök többfélét, meg sütök is. Barátnőim szerint igénytelenség ugyanazt az ételt 2-3 napig enni. Két emberre főzök, így ha még kisebb adagot készítek, akkor is elég 2-3 napra. Tényleg illene egy fiatal háziasszonynak minden nap főzni? Barátnőim azzal példálóznak, hogy mi lesz, ha dolgozok majd.
2011. okt. 22. 15:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem gáz. Édesanyám "háziasszony" de ő se mindig főz minden nap. Sok a dolga. És mégis miért igénytelenség a barátnőid szerint ugyanazt enni pár napig? Rájuk még főz az anyuci, mi?...
2011. okt. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
ha úgy vesszük én sem főzök minden nap. vacsorát szoktunk készíteni (férjemmel ketten élünk)de nem töltök fél óránál többet a konyhában sosem. vacsi általában valami sült hús és friss saláta esetleg rizs. ez meg hamar megvan. és hétvégén sincs ez másképp.
2011. okt. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha reggel mész és este jössz haza, akkor már pihenni kell és nem főzni, semmi bajotok nem lesz attól, ha 2-3 napig esztek egy kaját. Nyáron pl. lecsót én is ettem három napig, de leveseket, vagy pl.: milánóit is általában 2 napra főzök. Ne foglalkozz a "bírálókkal". :-)
2011. okt. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is 2-3 napra főzök mindig, kivéve hétvége! Anyagilag nekünk így éri meg jobban (én nem is tudok olyan keveset főzni, hogy 1x eszünk belőle és elfogy), plusz ha már nekiállok, nagyobb energia icipici adagot csinálni (pl. főzelékeknél, szószoknál, levesekről nem is beszélve).


Sőt, gyerekkoromban nálunk úgy volt, hogy mindannyian menzán ebédeltünk meleg ételt, és vacsorára csak hideg kaja volt. Hétvégén pedig anyukám mindig nagyon kitett magáért, sütött-főzött.


Mindezt szerintem családon belül kell letisztázni, ne a barátnődre hallgass! Ha a párod nem nehezményezi a főzési szokásaidat, nincs baj. Ha másra van igénye, akkor persze gondold át, mit tehetnél másként.

2011. okt. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
Most elmondom mi a megvetendo. Édesanyám 3ig dolgozik. Havonta egyszer ha foz. Még szabadnapjain sem. Inkább kaját hozat.
2011. okt. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem illik, nem illik kérdése. Én is csak hetente 2x, max. 3x főzök egy héten. Hétvégén általában többet, többfélét, és az azt követő 2-3 napban "beosztom", így nem egyhangú, és nem is veszi el hétköznap az időt. Majd amikor többen lesztek, biztosan változni fognak a szokásaitok, de most szerintem se kellene a barátnők véleményeddel foglalkoznod.
2011. okt. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
* barátnők véleményével
2011. okt. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 doboszoli ***** válasza:
100%

Ízlések, szokások, lehetőségek döntik el, hogy milyen konyhát viszel, nem a sznob barátnők véleménye.

Gondolom, ők minden nap változatos friss ételt tesznek az asztalra, amit saját két kis kezükkel főztek...

Meg amit a vízipaci behimbál!

2011. okt. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőid meg lennének lepődve, ha nekik kellene naponta főzni, mindig más kaját. Nem lehet,hogy ők rendelnek?

Semmi gond azzal, ahogy vezeted a háztartásod, teljesen normális. Én gyes-en vagyok, és 4 főre főzök. De így is 2-3 naponta főzök csak újat, amikor elfogy a kaja. A mélyhűtő kapacítása is véges, és így energia (és idő) takarékos a dolog.

Ha neked és párodnak ez így megfelel, akkor a bnők tehetnek nektek egy szívességet. Sepregessenek otthon, biztos ott is lenne mit racionalizálni...és kritizálni.

2011. okt. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is hetente 2-3-szor főzök. De egyszerre nagyobb adagot,és adagonként lefagyasztom. Így soha nem eszünk napokig egyfajta ételt. Ha kevés az időm,akkor csak kiveszem a fagyasztóból.
2011. okt. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!