Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ez tényleg ekkora bűn?

Ez tényleg ekkora bűn?

Figyelt kérdés

Nem tudok főzni és igazából nem is akarok megtanulni. Mostanság a családom, barátnőm mindenki megemlíteni ami kezd kissé kiakasztani.

Szerintem sokan vannak úgy, hogy csak akkor tanulnak meg, ha megvan a család stb..


Mi a véleményetek? Mivel tudnék vissza vágni?


22N


2011. nov. 6. 20:11
1 2
 1/17 anonim válasza:
89%
Nem olyan nagy szám a főzés, hidd el, szerintem még jó szórakozás is! :) Ha egyszer belekezdesz, utána megy a dolog, csak az alapokat kell megtanulnod! És ezeket sokkal könnyebb otthon, anyukádtól, mamádtól stb. megtanulni, mint egyedül, ha már nem laksz otthon..Ez a te hasznodra is válik ha megtanulsz főzni.Ne vágj vissza semmivel, tanulj meg és kész, ne legyél ilyen lusta.. 17/L
2011. nov. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem a lustaságról van szó, hanem egyszerűen nem megy. Meg fogok biztosan tanulni egyszer, de nagyon mérgesítő amit mostanság kapok érte.
2011. nov. 6. 20:16
 3/17 anonim ***** válasza:
Én 30 évesen a gyerekem születése után tanultam meg, persze receptet most is használok. Előtte értelme nem volt, mivel főtt ételt a munkahelyemen ettem, este meg hideg kaja kellett.
2011. nov. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én sem főzök ( 22/L) mert még itthon vagyunk párommal a mi szüleinknél, felesleges is lenne mert mamám imád főzőcskézni nem is adná át, magamtól meg nem fogok duplát főzni főleg ilyen anyagi helyzetben....nem sűrűn főztem de mikor kellett akkor tudtam, mindenki tud főzni amúgy :) akinek nem megy magától annak ott a recept, az alapján mindent meg lehet csinálni. Az azért jó ha előtte elkezdesz gyakorolni mert nem ár ha már családod lesz ha van gyakorlatod, hogy ne a kedves párod legyen aki megmondja hogy jó e vagy sem mert nem fogja tudni kezelni a helyzetet, hogy hogy mondja meg ha esetleg nem ízlik neki....meg azt sem tudhatod milyen anyósba botlasz....szegény fiára majd főz helyetted amíg neked nem megy.... szerintem az nem árthat ha esetleg aki otthon főz vagy ilyesmi attól ellesel néhány dolgot.
2011. nov. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
helyesbítek: nem a mi szüleinknél hanem az enyémeknél :)csak megszoktam hogy így mondom mert szinte a fiuknak tekintik :)
2011. nov. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

Ha lesz megfelelő motivációd, biztos megjön a kedved!

De szerintem is a saját dolgod könnyítenéd meg, ha elkezdenéd, amíg van, aki tanítson! Én 18 évesen különköltöztem, több órányira anyukámtól, így egyedül kellett megtanulnom főzni, ennek már 14 éve, de még mindig olyan bénázásokat tudok megejteni.


Sajnos hiányoznak az alapok, amiket tényleg csak 1-1 közös főzés alkalmával lehet ellesni, eltanulni a másiktól. Sokszor még mindig kénytelen vagyok régi trükkök kapcsán telefonos segítséget kérni (pl. elsózott leves).


Család mellett is meg lehet tanulni, ebben igazad van! Viszont sok férfinak tetszik, ha egy nő alapból házias. Ha olyan barátod van/lesz, akinek ez nem szempont, és nincs belőle konfliktus, akkor tényleg nyugodt lehetsz.

2011. nov. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Igen, hiányzik a motiváció. Házias vagyok, kivéve ez a főzés dolog. Még sütni is tudok 1-2 dolgot. Nem azt mondom, hogy addig biztos nem tanulok meg amíg nem lesz családom, de egy darabig biztos nem. Amint bele kezdenék valamibe tuti jönne vagy a családom vagy a barátnőm és bele kötne valamibe.
2011. nov. 6. 20:29
 8/17 anonim ***** válasza:
De ezeket ne belekötésnek vedd, csak helyesbítenek ha valamit nem úgy csinálsz esetleg ahogy kéne, de ezt meg lehet beszélni velük, hogy ne kioktatóan mondják hanem segítőkészen.
2011. nov. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
84%

Mondd meg az elmarasztalóknak, hogy a főzni tudás hasznos de semmiképp sem értékmérő. Vannak ezerszer előbbre való dolgok az életben: pl. tartás, becsület, szakmai felkészültség - és így tovább. Vagy vágj vissza nekik, mosolyogva, hogy ezért akarsz szakácshoz férjhez menni.


Komolyra fordítva a szót: azt mondod, nem vonz, nincs érzéked hozzá. Akár magamat hallanám egy bizonyos időben! Most meg? Olyan kedvvel csinálom! (és mások szerint jól is). Kikapcsol, ellazít, időt ad gondolkodni. Senki sem tanított; volt az életemben egy motiváló figura: a fenti értékei folytán (=tartás, kitartás, becsület) példaképként őrzött dédnagyanyám. Az ő ízeit igyekeztem "visszacsalogatni". Ha nekem sikerült? Akkor neked? Meglásd, még ezerszer is jobban! - de mikor majd magad is akarod.

2011. nov. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%

Sztem ez a te dolgod. Amúgy tényleg csak motiváció kérdése, az meg, h majd mi lesz ez az ösztönző erő, az úgyis kiderül később.

Engem egy dolog motivált: imádok enni. Anyukám pedig nagyon sokat dolgozik, így gyakran van olyan, h nincs itthon főtt kaja. Így megtanultam főzni. Sok féle ételt még most sem próbáltam ki, mert vannak hagyományos ételek, amikért annyira nem rajongok, h magam miatt megfőzzem (babgulyás, főzelékek, ilyesmik).

A másik az, h a párommal általában együtt vagyunk hétvégén, és ha nem főznék, akkor pizzát, virslit és mirelit kajákat ennénk állandóan.

Egyébként ismerek olyan nőt is, aki sosem volt egy konyhatündér, viszont mikor megszületett az első babája, onnantól kezdve egyre ügyesebb lett, mára már nagyon nagyon jól ért minden konyhai dologhoz.

21/L

2011. nov. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!