Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy készíthetek tojást...

Hogy készíthetek tojást reggelire?

Figyelt kérdés
Rendelkezésemre áll 3 db tojás. Semmi más. A zsír elfogyott, boltra nincs pénzem és nem is érek rá. Lehet olaj vagy zsír nélkül is csinálni valami tükörtojás féleséget?
2011. nov. 10. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, sütni nem tudod, mert letapadna, én buggyantott tojást csinálnék.

[link]

Egyszer jártam úgy, hogy főtt tojást akartam csinálni, de eltört a kezemben, a lábas felett, belepottyant a lábosba... :D Nem tettem bele ecetet meg semmit, mert nem tudtam, hogy kellene bele, úgy is jó volt. Azaz... Eddig még csak így ettem. Szóval ha nincs ecet vagy citromlé, az sem gond.

2011. nov. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
simán főzd meg vagy kis vajon ha van otthon próbálkozz meg az omlettel
2011. nov. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a lágy tojás is jó..forrástól számítva, közepes lángon, kb 6 percig kell főzni és akkor olyan a belseje, mint a tükör tojásnak :)
2011. nov. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
dobozos vajam van. azzal is készíthetek omlettet? :'-D
2011. nov. 10. 22:19
 5/9 anonim ***** válasza:

Vaj sincs? Abból is lehet rántottát sütni.

Ha nincs, akkor főtt vagy lágy tojás. Viszont ha kenyered sincs, akkor inkább főtt tojást csinálj, jobban laktat.


Egyébként teflonban lehet zsír nélkül rántottát sütni. Egyszer csináltunk a koleszben, de nagyon rossz lett. Nem égett le, meg semmi, de inkább egy gusztustalan állagú főtt tojásra hasonlított, mint rántottára.

2011. nov. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, és a tojás 5 perc alatt már megfő. A lágy tojás 3 perces, forrásban lévő vízbe téve.
2011. nov. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a dobozos vajjal csak akkor, ha nem vajkrém, mert az olyan , mint a krémsajt. ha olyan, mint a margarin, vagy lehet, hogy az is, nyogodtan süthetsz vele rántottát, omlettet, tökörtojást is.
2011. nov. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a szigoróan fogyózók teflonba öntenek egy kanálnyi ásványvizet, és azon sütik meg a tojásokat.
2011. nov. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mikró van a közelben?

Ha tányérba felütöd a tojás, elötte vékonyan kikene vajjal azt, a tojásokba villával beleszúrsz, mehet a mikróba. Valami tülkörtojás féleség lesz belőle.

2011. nov. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!