Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a titka a jó tojáshabnak,...

Mi a titka a jó tojáshabnak, ami nem lapul le sütés közben?

Figyelt kérdés
Ma diplomata szeletet sütnék, amin tojáshab van.Igaz, darált diót is kell a habba tenni, de szeretném, ha nem lenne majd túl lapos.Eddig ugyanis mindíg lelapult a tojáshabom sajnos.Szeretem a Rákóczi túróst is, de azzal is így jártam.Mit kell a tojáshabba tenni, hogy olyan magas, kemény maradjon, mint a cukrászdai sütik tetején?Van, aki szerint egy kis citromlevet kell beletenni, de ezt én nem nagyon hiszem és nem is próbáltam még.Habfixálóval esetleg próbálkozhatok?
2011. nov. 26. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha tuti biztosra akarsz menni, akkor vízfürdő fölött verd fel porcukorral és kevés ecettel, amíg tömör, sűrű habot nem kapsz, és így kend rá a tésztára. Habfixálót semmiképp ne tegyél bele, mert nem sütésálló.
2011. nov. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
cukrászat tanárom egyébként úgy készíti, hogy tepsibe, sütőpapírra szór cukrot és beteszi sütőbe forrósodni, közben a tojáshabot elkezdi felverni és amikor félig felverődött, folyamatosan szórva beleönti a felforrósodott cukrot, ami így megköti-megfőzi a habot - nekem ez a módszer túl macerás, maradok a vízgőznél, az ugyanilyen jó - bombabiztos, magas, szép habot lehet vele csinálni (első voltam megint)
2011. nov. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Erről a technikáról még nem halottam.Na, akkor kipróbálom, bár szerintem mindkettő nagyon macerás.Inkább a második ötletnél maradok.
2011. nov. 26. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!