Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olcsó ételek, amik egészségesek?

Olcsó ételek, amik egészségesek?

Figyelt kérdés

pl valami zöldséges étel (nem leves)


Valaki tud valamit mondani, amit szeret, vagy amit jónak talál?:)


(tudom,hogy bizonyára tele van a google ilyen receptekkel, de én tőletek szeretnék választ kapni kíváncsi vagyok ,hogy ki mit ír:D ki mit szeret stb.)


2011. dec. 1. 13:28
1 2
 1/20 bánomisén ***** válasza:
Zöldséges, olcsó és nem leves? Akkor főzelék.
2011. dec. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
nem muszáj pont főzelék.
2011. dec. 1. 13:36
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Káposztaleves. Frankfurti leves. Tárkonyos raguleves, én nem szoktam húst beletenni, ugyanolyan finom. Borsóleves, imádom.
2011. dec. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%
Ja most olvasom hogy nem leves. :D
2011. dec. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

nem gond :) elfogadom azt is, ha valaki levest írt.

:)

2011. dec. 1. 13:38
 6/20 bánomisén ***** válasza:

Kérdező, kérdeztél, én meg válaszoltam. Nem volt kritérium, hogy főzelék sem lehet :-)

Első voltam.

2011. dec. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki a rántott karfiolt.
2011. dec. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

hagymát dinsztelek, és attól függően mi van otthon rádobom. (Ez lehet friss/mirelit/konzerv: borsó, bab, zöldbab, brokkoli, cukkini, karfiol, srépa, gomba...külön-külön vagy keverve.)

Aztán párolom egy kicsit, és jöhet a szósz, ami lehet paradicsom+oregánó+majoranna+fokhagyma+só+bors, vagy joghurt/tejföl/tejszín+curry++só+bors+méz, vagy csak joghurt+kakukkfű+fokhagyma.

De imádom a brokkolit/karfiolt/srépát párolva tejföllel és reszelt sajttal. A brokkolit/karfiolt/srépát simán párolom 2 percig lobogó vízben, és már kész is.

2011. dec. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi savanyú káposztát csinálunk otthon. Olcsó, egyszerű és szuperegészséges, sok benne a C vitamin, és erősíti a bélflórát. És nincs tele sóval, nincs benne vegyszer és ecet, mint abban, amit az üzletekben lehet kapni. A linkelt recept szerint nekünk a 4. napon lett jó. Egy 5 literes kis múanyag vödörben csináljuk. Ha kész van, én főételként eszem egy kis joghurttal, netán egy kis lepirított szalonnával, de nagyon sok mindennel vegyíthető.


[link]

2011. dec. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Rakott karfiol vagy zöldbab vagy kel vagy brokkoli. Én natúr joghurttal csinálom (tejföl helyett), és nem sertéshúsból, hanem darált csirkemellből vagy pulykamellből. Olivaolajjal. Igen, nem az a tocsogós, szaftos cucc, mint ahogy a menzán adják, de jó sok joghurtot teszek hozzá, és sok finom fűszert. Így nagyon finom, egészséges is.

Rendszeresen csinálok olyat, hogy egy wokba lepirítok egy kevés csirkemellet, majd dobálok hozzá mindenféle zöldséget, amit otthon találok (lehet az mirelit vagy éppen friss), rá szójaszósz, fűserek, fokhagyma. Megismételhetetlen :)

Brokkolikrémleves vagy éppen a gombakrémleves is nagyon finom. Én ezt is joghurttal csinálom, nem tejszínnel.

Szoktam töltött gombát is csinálni: fetasajttal, fokhagymával töltöm, tetejére napraforgómag, pár csepp olivaolaj. Be a sütőbe. Isteni finom egy jó kis salátával.

2011. dec. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!