Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szilikonos muffinsütő formával...

Szilikonos muffinsütő formával van valami teendő az első sütés előtt?

Figyelt kérdés

csak angol leírást adtak a formához. annyit tudtam kihámozni belőle, hogy át kell 50 fokos vízzel mosni és az első sütés előtt belülről vajjal kikenni, hogy növeljem a teflon hatását. ez arra vonatkozik, h az első adag süti sütésénél rendesen vajazzam ki? vagy csak előtte kenjem át és mielőtt beleöntöm a tésztát töröljem ki belőle a vajat?

Köszi! :)



2011. dec. 4. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Mosd el használat előtt. Hagyd hogy kiszáradjon aztán már süthetsz is benne...
2011. dec. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az első elmosás az evidens, de lehet, hogy azért írja az első kikenést, hogy a zsiradék "beégjen" nem tudom jobban kifejezni, az anyagba, és többet már nem kell. nekem is van 12 db muffinformám, de bevallom, csak elmostam, egyszer sem kentem ki.nincs is vele különösebb gond, bár a szép neonszínekből, ronda barnás lett mind.az enyémek bordázotta is, mint a papírkapszli, hát azért kell áztatni egy órát, használat után, hogy a bordék közül is kiázzon az a kevés belsült tészta is.

szerintem használd úgy, ahogy ajánlják, abból baj nem lehet.

vékonyan kend ki, kitörölni nem kell belőle.

2011. dec. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! :)
2011. dec. 5. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!