Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Céklasalátát szeretnék csináln...

Céklasalátát szeretnék csinálni, de nem tudom milyen tartositoszert? Kell bele tenni. Régebb mamám megcsinált egy jó adagot és 2-3 hónapig volt belöle és nem volt elromolva.

Figyelt kérdés
2011. dec. 10. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Itt rengeteg recept van, nézegesd meg őket:

[link]


Nagyid valószínűleg szalicilt tett bele, akkoriban ez volt az egyetlen tartósító...

2011. dec. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én, ha két három üveggel csinálok, akkor is teszek a kész lébe egy késhegynyi nátruimbenzoátot, mert még hűtőben is megforrt e nélkül. az ízén nem változtat, de biztonsággal eltartható több hétig is.
2011. dec. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én soha nem rakok bele semmilyen tartósitószert, és még nem romlott meg egyetlen üveg sem. Tisztán kell dolgozni, az üveget is forrón kimosni és NEM törölgetni, akkor nem romlik el.
2011. dec. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert én biztosan piszkosan dolgozom...
2011. dec. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem irtam hogy bárki is (pl. te) piszkosan dolgozik, csak a legtöbben nem is próbálkoznak azzal, hogy kihagyják a tartósitószereket, pedig a legtöbbször teljesen fölösleges - éppen, mert a legtöbben eleve betartják a higiéniai szabályokat. A mindenbe-tartósitószert akkor alakult ki, amikor még nem volt lehetösége a legtöbb embernek arra, hogy megfelelö tisztaságot tarthasson.
2011. dec. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én próbálkoztam, én sem használok feleslegesen tartósítót.

TISZTA üvegekbe tettem, mégis két-három nap múlva habosodni kezdett és pezsgett.

én cukros-ecetes lében készítem, lehet, hogy a cukros lé és az édes cékla valami miatt hamarabb erjedni kezd.

ezt akadályozza meg a csipet tartósító, amibe még eddig nem haltunk bele...

és anno a tisztaságmániás nagyanyám, anyám is használt

eltevéskor szalicilt, hál' istennek mindegyik több, mint 80 évet élt, és akiket etettek sem haltak korán..

2011. dec. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!