Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ajánlanátok nekem müzliből,...

Ajánlanátok nekem müzliből, kukoricapehelyből készíthető édességet?

Figyelt kérdés

Mindegy, hogy sütést igénylő-e, vagy sem, illetve, hogy gyümölcsös, magvas, stb.

Nekem csak az a fontos, hogy ez valóban kipróbált és bevált recept legyen, mert neten már keresgettem eleget, kettőt meg is csináltam, de nem volt olyan nagyon remek, mint amilyenekre számítottam. De régebben vendégségben ettem nagyon finom müzlis golyót. Már nem akarok kísérletezni netes receptekkel, abban bízom, hogy tudtok saját tapasztalat szerinti finomat ajánlani.

Előre is köszönöm!


2009. máj. 19. 15:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia nekem van egy banános-müzlis szelet receptem. Isteni finom, minden héten sütnöm kell.

20dkg liszt,20 dkg cukor,1 kk szódabikarbóna, nagyon pici só, 1 kk fahéj, 1 kk gyömbér (én nem mindig teszem bele) 12 dkg puha vaj, 2 db érett banán, 2 tojás, kb 3-5 ek hideg víz, és 15 dkg müzli.

Össze kell keverni egy tálban: liszt, szódabikarbóna, só, fahéj, (gyömbér). Egy másik tálban mixerrel elkeverem a vajat és a fokozatosan adom hozzá a cukrot. Ezután bele teszem a karikára vágott banánt és a 2 tojást.(ne ijedj meg ha csomosnak tűnik) Ezután apránként beleöntöm a lisztes keveréket, és a vizet. Legvégén kerül bele a müzli. Ha túl sűrű masszát kapsz tegyél bele még pár kanál vizet.

Én magasított őzgerincformában sütöm ki. De muffinformában vagy akár tortaformában is jó. Maximumom szoktam sütni 30-40 percig, de persze minden sütő más.

Bevonat rá: fél dl citromlé és cukokrot ízlés szerint össze keverek majd ráöntöm a kihűlt tésztára.

2009. máj. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!