Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek az alábbi hagymale...

Szerintetek az alábbi hagymaleves recept finom lehet?

Figyelt kérdés

4-6 db hagyma

2 ek liszt

só, bors, delikát (vagy víz+leveskocka)

reszelt sajt


Még soha nem főztem hagymalevest de szeretném kipróbálni. Tejszínem nincs itthon, így ezek a receptek kilőve. Ennyi hagymához kb menni víz kell?


2012. jan. 7. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én szeretem a hagymalevest, kis pírítóst hozzá és laktató is!
2012. jan. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%

Biztos, hogy nem lesz finom, delikát vagy leveskocka íze lesz. Ha finomat akarsz főzni, akkor hagyd ki ezeket és inkább tegyél bele egy kis szerecsendiót.

Elkészíteni úgy finom ezt, hogy felkockázod a hagymát, kicsi olajon megpárolod, aztán belekevered a lisztet, az is meg fog barnulni. Apránként öntsd fel vízzel, hogy ne legyen csomós, annyit tegyél rá, hogy épp ellepje a hagymát. Illetve kicsivel többet, mert el fog párologni. Főzd meg, utána botmixerrel turmixold le. Amikor turmixolod, látni fogod, mennyire sűrű, ekkor adj hozzá vizet, amíg megfelelőnek nem találod. Én úgy szeretem, ha szinte megáll benne a kanál, de van aki szerint a hígabb jobb. Utána rottyants egy egyet még rajta és kész is.

2012. jan. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs itthon szerecsendióm. Semmibe nem használok. :( Akkor ugrott ez a jó kis ötlet :(
2012. jan. 7. 15:30
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

NEM! Az enyémbe nem kell liszt!


- hagymát felvágod, egy púpos evőkanál margarinon aranybarnára "pirítod"

- közben készítesz egy liternyi húslevest - én kockából csinálom

- amint aranybarna lett a hagyma, ráöntöd, sózod, borsozod

- fedő alatt puhára főzöd a hagymát, és mikor kész ráöntesz 1-2 dl fehérbort (ha nincs, az sem baj, de finomabb lesz tőle)

- kicsit összeforralod és kész

2012. jan. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszi a receptet. Csak a liszt miatt gondolod, hogy nem lesz finom? Gondolom az a miatt kell, hogy kicsit tartalmasabb legyen a leve ne csak híg víz, Vagy tévedek?
2012. jan. 7. 16:31
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
én se teszek bele lisztet. megdinsztelem vajon a hagymát, sózom, borsozom, mikor puha, akkor mellé teszek 2 db krumplit pici kockákra vágva, felöntöm vízzel és puhára főzöm, majd botmixerrel turmixolom. ez adja meg a tartalmasságát és szép homogén. nagyon vékony, fűszeres pirítóst csinálok hozzá.
2012. jan. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
hmm ez az utolsó is nagyon jól hangzik és diéta szempontjából talán egy fokkal jobb a krumpli mint a liszt. Egy próbát megér Köszi
2012. jan. 7. 19:33
 8/11 A kérdező kommentje:
Még az utolsónak! Mennyi hagymához mennyi víz??
2012. jan. 7. 19:34
 9/11 anonim ***** válasza:

szia,


leírom, én hogyan készítem:

olajon megpirítom a hagymát, kevés lisztet szórok rá (0,5-1 ek.), felöntöm vízzel, sót teszek bele, amikor forrt, akkor belenyomok egy natúr tömlős sajtot! Nagyon finom! gyors is, a kis tömlős sajt, ami drága lehet benne, de nem kell extra márkájú, a legolcsóbbal is finom.

Nem mindig csinálok hozzá pirítóst, de azzal még finomabb :).

2012. jan. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6 vagyok. 4 nagy hagymához kb. 2,5 liter víz.
2012. jan. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!