Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hány évesen kezdtetek el...

Hány évesen kezdtetek el önállóan sütni, főzni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 15. 11:31
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
És hány éves korotoktól kellett magatokra (és a családra) főzni?
2012. jan. 15. 11:33
 2/14 anonim ***** válasza:
Én jó magam 9 évesen. akkor kemény iskola volt, de ma már nem bánom édesanyám kérlelhetetlen szigorát...
2012. jan. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát nekem nem KELETT a családra fozni de 9-10 évesen már sokmindent tudtam. 15-6 évesen már komplett ebédeket foztem itthonra
2012. jan. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
12 éves koromtól sütöttem, de csak sütiket, főzni egyáltalán nem tudtam. 15 évesen kollégista lettem menzával, főzési lehetőség nélkül, ott évekig nem csináltam semmit. 19 évesen egyetemi koliba kerültem, ott főleg instant, előre elkészített ételeket csináltam, egy évvel később, amikor összeköltöztem a párommal, elkezdtem komplett ételeket főzni.
2012. jan. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

akkor anyukám egyedül maradt 3 rakoncátlan gyerekkel, akik közül én voltam a legidősebb,így nekem kellett mindent megtanulnom, gyakorlatilag így négyőnkre, mert anyukám két műszakban dolgozott(vendéglátásban)szóval kiváló tanítómesterem volt. az öcsém fiú volt, a húgom meg kicsi, így én voltam a "rangidős", mindenért felelős

"nagylány"

de az idő mindent megszépít... csak a szépre emlékezem:))

2012. jan. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

9 éves koromtól szinte bármit megfőzök.

Mivel anyukám regge 4kor elment itthonról dolgozni és csak este 9-kor ért haza, és amúgy sem nagyon tudott főzni, így úgy gondoltam az a jó ha én minnél hamarabb megtanulok.

8 évesen kezdtem el főzögetni.

17 éves koromtól vezetek önnáló háztartást, 18 éves koromtól főzök a családnak.

2012. jan. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én is olyan 9-10 éves koromban. Imádtam sütiket sütni, ilyen egyszerű meggyes piskótát, meg kuglófot, ilyesmiket. Megpróbáltam kekszet is sütni egyik barátnőm segítségével (Witch újságból szedtük a receptet:))) hát.. a végére a konyha olyan volt, mint egy csatatér:D De azért tök jó lett és sikerült kitakarítani:D


Anyum sokszor este 10-ig dolgozik, szóval sokat szoktam főzni magamra:) Most vagyok 17.

2012. jan. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

sohase kellett.

De olyan 10éveskoromtól főzök, sütök. Kikerestem érdekes recepteket és megcsináltam

2012. jan. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Régen ez a "kellett" szó nagy úr volt.viszont megtanított bennünket az élet minden területén a túlélési praktikákra.

főzni, sütni, mosni, takarítani, akkoriban egy kislánynak is muszáj volt.

most csak örömmel olvasom az olyan kommenteket, hogy saját maguktól, kedvtelésből, kíváncsiságból ragadnak fakanalat, kötnek kötényt maguk elé.

/ a sors iróniája, hogy a saját lányomat nem tanítottam meg főzni, mert mindig a saját példám volt előttem, hogy nekem muszáj volt.ha akart is segíteni, mindig elküldtem, hogy te csak játsszál, tanulj, majd én megcsinálom.

igaz, mérnök/doktor lett belőle, de egy borsófőzeléket sem tud megcsinálni....:((/ mindez az én hibám, remélem

neki is eljön az a korszaka, hogy a családért mindent..

bocs, hogy egy kicsit így megnyíltam....

2012. jan. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
10 évesen. de már elötte a nagyimal és anyuval sokat kuktáskodtam.
2012. jan. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!