Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti hogyan készítitek paprikásh...

Ti hogyan készítitek paprikáshoz, pörkölthöz a tésztát köretként? (orsótészta, szarvacska, stb. )

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sós vízben kifőzöm, és - hogy ne ragadjon össze - egy egész kicsi olajjal jól átkeverem. (1 zacskó, fél kg tészta, max. 1 evőkanál olaj, de inkább kevesebb.)

Vagy mire gondoltál?

2012. jan. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem bonyolítom túl. Megfőzöm bő, lobogó, sós vízben a tésztát, majd leszűröm, hideg vízzel leöblítem, lecsepegtetem, és kevés meleg zsiradékban (olajban vagy zsírban) megforgatom, kicsit megsózom. Nem kell sok zsiradék hozzá, fél kg tésztához 1 evőkanálnyi, így nem tapad össze a tészta. Ennyi.
2012. jan. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, majdnem ugyanazt írtam le, mint az első válaszoló, de csak a kérdést olvastam el, elnézést.
2012. jan. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Semmi gond.

Azért kérdeztem, mert ahány ház, annyi szokás.

Egy ismerősöm zsíros vízben főzi meg, így kihagyja a zsírban forgatást.

Egy másik nem öblíti le hideg vízzel, csak lecsepegteti a forró víztől.

Én azt csinálom, mint ti, részletesebben ahogy a második leírta.

2012. jan. 16. 13:41
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy a másik ismerősöm a lecsepegtetés után azért zsírban megforgatja.
2012. jan. 16. 13:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Én általában nokedlit csinálok, sós vízben főzöm, lecsepegtetem, hideg vízben leöblítem, de utána nem teszek rá olajat, szerintem amúgy is annyi zsírosat eszünk, nem kell még a nokedlire vagy tésztára is tenni, ha meg összeragad, akkor is szét lehet kotorni 2 perc alatt.
2012. jan. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én sós vízben főzöm, és nem külön olajat teszek rá, hanem annak a szaftjából, amihez készült. (kicsit bővebbre hagyom ilyenkor pl. a pörköltszaftot)
2012. jan. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!