Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit szóltok hozzá, hogy...

Mit szóltok hozzá, hogy ennyire nem tudnak az emberek főzni/sütni?

Figyelt kérdés

Középkorú nők nem tudják a helyes választ. 20 éves vagyok és el sem tudtam volna képzelni, hogy valaki ezeket nem tudja. Nagyon meglepődtem, és elszomorodtam.

[link]


2012. jan. 16. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Hát valóban szomorú....
2012. jan. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

http://www.youtube.com/watch?v=Kkuacwksbws&feature=player_em..


Ezeket még én is tudom, 16 éves létemre.

2012. jan. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
a panír meg a rántás-habarás tényleg furcsa, hogy nem tudják, de az elkészítési időnél ott azért figyelembe lehet venni, hogy minél többet csinálja az ember, annál kevesebb idő kell hozzá :) Életem első rakott krumplija két óra volt sütés nélkül. Most már ez fél órára csökkent+sütés.
2012. jan. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Az. Szomorú.
2012. jan. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szomorú de annó rá voltak szoruva az emberek h megtanulják ma meg már csak az tanulja meg aki akarja. Szomoru az biztos. én mondjuk már 9 évesen a konyhában lábatlankodtam de pl van ismerosom ot apszolut hidegen hagyja.

22

2012. jan. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én fiatal korom ellenére nagyon sok mindent el tudok készíteni és jól is főzök-sütök.
2012. jan. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Attól hogy megkérdeztek 10 embert az ne legyen már számotokra reprezentatív. Biztos volt olyan is aki tudta, csak nem vágták be, így kicsit meghökkentőbb lett a videó. Szomorú, hogy vannak ilyenek, de szerintem a többség tud valamilyen főzni.
2012. jan. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Ez a szülőkön is múlik. Vagy már anyuka is messze elkerülte a konyhát, vagy inkább rabszolga akart lenni és mártír módjára mindent egyedül készített el.

Mondjuk az idősebb nőkön én is csodálkoztam.

Bár szerintem ahhoz nem kell tudni főzni, hogy tudja az ember a székely- és a töltött káposzta között a különbséget. Tehát nem hogy lusták voltak a bejátszott emberek, hanem primkók. Egyszerűen nem hiszem el, hogy egész életükben nem találkoztak ezekkel az ételekkel.

Én már általános iskolában tudtam az alapokat (pörkölt, habarás, rántás, stb.). Nem hiszem, hogy olyan nagy faxni lenne.

A kérdésre válaszolva én vérlázítónak tartom! És az még hagyján, hogy nem tudják még az alapokat sem, de még büszkék is rá. Mondjuk ezek után nem akarom hallgatni a szegénységről szóló síránkozásukat az ilyeneknek, mert mint tudjuk, a főzés a legolcsóbb mulatság. :)

Jó, hogy írt ide pár fiatal is, akik tudnak főzni. :)

31/N

2012. jan. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én sokat segítettem anyának a konyhában kisebb koromban, de ettől függetlenül annyira nem érdekelt a főzés, hogy nem jegyeztem meg, hiába csináltam vagy 100x, minden egyes alkalommal meg kellett kérdeznem, hogy hogyan is volt. Mikor elkerültem az egyetemre, akkor tanultam meg főzni, mert ezeket a mű kajákat nem szeretem. Most már én készítem otthon az ünnepi ételeket. Ezzel csak arra akartam kilyukadni, hogy ha valakit nagyon nem érdekel valami, akkor azt nem feltétlenül jegyzi meg, hiába csinálta már párszor. Ezt azokra értem, akikre még más főz, vagy csak most kezdik el. Akkor viszont már tényleg baj van, ha ő a háziasszony és úgy nem tud ennyire főzni. Palacsintapor... Jézusom. Meg bolti pörköltalap, bolti kész nokedli, stb. Agyam eldobom ezektől, sose vetemedtem rá. Inkább megtanultam főzni :D Sőt, mára egyenesen imádok főzni és kísérletezni az alapanyagokkal, fűszerezéssel :)Ráadásul jól is megy, van érzékem hozzá.
2012. jan. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindenki csak azt szereti főzni amit szeret.Én el tudok készíteni nagyon sok ételt.De a pörkölt féléket ki nem állhatom ezért nem is tudom rendesen elkészíteni.
2012. jan. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!