Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mindig leragad a piskóta,...

Mindig leragad a piskóta, pedig vajazom meg lisztezem a formát? Miért?

Figyelt kérdés
[link]
2012. jan. 26. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg sütőpapírral, azzal nem ragad le. :) De jó minőségűt vegyél /nem azt jelenti, hogy a legdrágábbat/ mert én vettem már nagyon olcsón, gondoltam papír papír, de sajnos nem volt jó. :\
2012. jan. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
abba a hullámos oldalú gyümölcstortaformába is beletehetem a sütőpapírt?!
2012. jan. 26. 14:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Beleteheted, bár itt-ott gyűrődik majd. Üveg tortaformád van vagy fém? Szilikonos sütőpapírral tuti nem ragad le.
2012. jan. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Jól figyelj! Vajjal mindig le fog ragadni,mert egy bizonyos %-a víz! Egyszer én is kipróbáltam.Kend ki a tepsit tiszta disznózsírral és utána szórd be lisztel csak amennyi ráragad,tuti hogy nem fog leragadni és szinte ki lehet csúsztatni a tepsiből!...sok sikert!
2012. jan. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Tedd vizes konyharuhára a tepsit, és csak akkor borítsd ki a piskótát, ha már kihűlt.
2012. jan. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

olvaszd meg a vajat és ecsettel kend ki a formát, majd gyorsan hűtsd le, és úgy szórd liszttel

nem minden vaj vizes...sőt a legtöbb tejes alapú, de tökmindegy, ennek semmi köze hozzá

és ha gondolod egy evőkanállal csökkentsd a cukor mennyiségét, az nem szentírás :)

2012. jan. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gyümölcstortaformába nehogy sütőpapírt tegyél! Akkor fix, hogy nem lesz hullámos, hanem helyette gyűrött nonfiguratív...

Esetleg a középső kör részére vághatsz egy pont akkora formát, de általában nem az a része szokott leragadni.

Hanem a hullámok, vagy az alatt a forma legalsó sávja. Esetleg egy 1 centi széles körcsíkot vághatsz oda, talán jelent valamit.


A vajat felejtsd el, zsírozd. Hogy mindenhova jusson, s vékony lisztréteget rá. De akárhogy bezsírozod, akkor is szeret beragadni, ez a tortaforma ilyen.

Már hogyha a legfinomabb könnyű piskótatésztát sütöd benne. Ez van.


Ha megsült, akkor a hullámos részem óvatosan kést húzz végig benne, majd a késsel az alsó sávban is húzz végig, érzed hogy hol ragad, ott óvatosan.


Őseim mindig vizes konyharuhát tettek kis időre a forró tepsi/forma aljára úgy leborítva, és úgy szedték ki. de én nem szeretem ezt a módszert.

2012. jan. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem használok zsirt már semmihez, de mindig tartok otthon pontosan ezért, mert minden sütőalkalmatosság kikenése csak ezzel jó. Már én is kipróbáltam sokféle varriációt, de a legjobban bevált a disznózsír.
2012. jan. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!