Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készítsek kakaós...

Hogyan készítsek kakaós (csokis) piskótát tortához?

Figyelt kérdés

A krémet már tudom, hogy milyen lesz, csak valami finom, bevált receptre lennék kíváncsi.

Köszönöm



2012. jan. 20. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Én így szoktam sütni a piskótát tortákhoz:

[link]


Egyszerű és nagyon finom. A kakaós változathoz 2 evőkanál kakaóport teszek, de természetesen annyival kevesebb lisztet.

2012. jan. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a vizes piskóta tésztájába a lisztet és a cukrot is kanállal mérem ki: 1 tojás, 1 ek víz, 2 ek liszt, 2 ek cukor, liszt mennyiségtől függően sütőpor. A kakaósnál a liszt egy részét kakaóporral helyettesítem.
2012. jan. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

1 csomag csoki puding+1 evőkanál rétesliszt, 3tojás, 3ek cukor.

Még régebben csináltam, és a tojás+cukor arányában nem vagyok 100%-ig biztos... de remélem segítettem.

Sok sikert a tortához!

2012. jan. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
hagyományos recept szerint egy tojásra 2 dkg cukor 2,5 dkg liszt (ha karikának sütjük), ill. ha kakaósat akarunk, akkor a liszt 5-10%-át kakaóporral helyettesítjük
2012. jan. 21. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!