Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit kell tennem a rizzsel -...

Mit kell tennem a rizzsel - tálaláskor -, hogy csészébe téve kiborítható legyen a tálra és megmaradjon a csésze negatív formája? Nekem eddig nem sikerült, mert

Figyelt kérdés

vagy bennragadt, vagy csak felében harmadába tudtam kiborítani. Volt amikor lazán tettem a csészébe és volt, hogy "megtömtem". Tegnap Laci bácsi a TV-ben olyan szépen tudta tálalni a rizst.

S O S


2012. jan. 29. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbáld merökanálba úgy is szép.

Kicsit olajozd be elötte.

2012. jan. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
A csészét ki kell hideg vizzel öbliteni, a rizst elég szorosan belenyomkodni és utána kiboritani. Fontos, hogy a rizs ne legyen nagyon száraz, mert akkor nem tapad össze. Meg gyakorolni kell, elsöre senkinek sem sikerül. Ha minden rizsfözéskor kisérletezel, akkor rá fogsz jönni a techikára
2012. jan. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vagy folpack-kal kibélelni elötte.
2012. jan. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a 13,20-as válasz a jó. hidegvizes formába(csészébe)tömöríteni, majd úgy kiborítani. ha lefordítottad, párszor meg kell ütögetni a formát, hogy elengedje a rizst,majd óvatosan leemelni, és reményeink szerint egyben marad.
2012. jan. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Éttermünkben a szakács vízbe mártja a merőkanalat, és egy határozott mozdulattal üti ki belőle.A rizs nem lehet nagyon száraz.Ha annak sikerül, akkor még forrón löttyints rá egy kis forró húslevest, fedd le, hagyd hogy megszívja magát a rizs. Akkor jó lesz.
2012. jan. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!